سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مزار شهدای هفتم تیر در قم گلباران شد

بروز شده : ٧-٠۴-١٣٩١, ١۴:٢٨    نسخه چاپی    
این مراسم با گلباران و عطر افشانی مزار شهیدان حقانی، هاشمی، محمد عینی ، کریمی، قاسمی، طباطبائی نژاد و دیالمه در گلزار شهدای شیخان و حرم مطهر حضرت معصومه(س) ادامه یافت.
مراسم غبارروبی و عطر افشانی گلزار شهدای هفتم تیر با حضور مردم شهید پرور، خانواده‌های معظم شهدای هفتم تیر، خادمان به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و جمعی از مسئولان استان قم در گلزار شهدای شیخان برگزار شد.

به گزارش 19 دی، شرکت کنندگان با حضور بر سرمزار 9 تن از شهدای هفتم تیرماه یاد و خاطره این شهدای والامقام را گرامی داشتند و مزار ایشان را عطر آگین و گلباران نمودند.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری قم در این مراسم گفت: پیام شهدای هفتم تیر این است که خط نفاق یک لحظه از سرعتش، هدفش و حرکتش کم نشده و این مسوولیت ما را سنگین تر می سازد.

حجت الاسلام محمد مهدی انصاری افزود: با پیروزی انقلاب منافقان با ذلت از ایران فراری شدند اما این به مفهوم کور شدن خط نفاق نیست بلکه چهره نفاق مدرن و پیچیده شده است و این بصیرت ملت است که توطئه‌های منافقان را خنثی می‌سازد. منافقان در توطئه اخیر تلاش داشتند مسیر انقلاب را عوض کرده و به ارکان و روح انقلاب ضربه بزنند.

وی با اشاره به اینکه منافقان بدتر از استکبار به پیکره انقلاب حمله کردند ادامه داد: بعد از انقلاب توانستیم منافقان را بشناسیم و چهره نفاق را شناسایی کنیم منافقان از همان آغاز اسلام و در دوران پیامبر(ص) نیز همواره در برابر اسلام ایستاده اند چهره ای خبیث و سیاه و به مراتب خطرناکتر از استکبار را از خود نشان دادند و ضربه های بیشتری را وارد ساختند منافقان همواره در برابر حرکت نوارنی امام و رهبری و شهدا قد علم کرده اند.

معاون استاندار قم اضافه کرد: شهید بهشتی خود به تنهایی یک ملت بود و دشمن این را فهمیده بود شباهتی است بین ایشان با حضرت فاطمه (س) حضرت رد خانه حضرت امیرالمومنین(ع) تنها بود اما او به تنهایی یک ملت بود و همه چیز خود را فدای ولایت کرد.

وی با بیان اینکه امروز به برکت انقلاب اسلامی و خون های پاک شهدا ملت ما مسئولیت پذیر و مسئولیت شناس هستند، افزود: حفظ وحدت پشتوانه بزرگی برای مسئولان است تا بتوانند به خوبی در عرصه‌های بین المللی حاضر شده و با این پشتوانه عظیم با قدرت از حق هسته‌ای دفاع می‌کنند.

حجت الاسلام انصاری ادامه داد: امروز ما توانستیم قله‌های علم و دانش را فتح کنیم و جزو کشورهای اول قرار بگیریم و پیروزی‌های آینده را رقم بزنیم در حالی‌که تا قبل از انقلاب ما در عرصه علم و فناوری تهی بودیم و از جانب کشورهای صاحب علم تحقیر می‌شدیم.

وی با اشاره به اینکه قبل از انقلاب فساد، اباحه گری، لا ابالی گری و محدود و انزوای مقدسات و مقدسین وجود داشت، گفت: امروز به برکت انقلاب پایدرای ملت ایران نور امیدی در دل مستضعفین عالم و مسلمانان جهان ایجاد شده است و ملت ایران یکپارچه در عرصه‌های مختلف از جمله انرژی هسته‌ای مقاومت کرده و با تمام فشارها و تهدیدات دنیای استکبار یک قدم هم به عقب برنداشته است.

معاون استاندار قم ادامه داد: این همه به برکت انقلاب و شهدایی است که برای گسترش اسلام و برای حفظ استقلال و موفقیت این کشور در برابر دشمنان اسلام در تمامی عرصه ها جان خویش را تقدیم کردند و امروز مسئولیت ما سنگین تر است و نباید لحظه ای از راه شهدا جدا شویم.

9 تن از شهدای هفتم تیر در قم مدفون هستند

مشاور مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این مراسم ضمن گرامی داشت سالروز شهادت شهید بهشتی و 72 تن از یاران ایشان افزود: یاد و خاطره شهدای هفتم تیرماه را گرامی می‌داریم انسان‌هایی که قبل و بعد از انقلاب لحظه‌ای از آرمان‌های انقلاب و شهدا جدا نشدند و در راه استواری پایه‌های این انقلاب تلاش کردند.

حجت الاسلام غلامرضا ناظمی افزود: امروز مفتخریم که 9 تن از شهدای هفتم تیر در قم مدفون هستند ایشان سرمایه های بزرگ و پرافتخاری برای ما می باشند.

وی ادامه داد: ما نمی توانیم در تجلیل و تکریم از ایشان حق مطلب را ادا سازیم، ایشان از آن درجه از اهمیت برای نظام اسلامی برخوردار بودند که دشمنان کینه توز تلاش کردند تا با بمب گذاری و شهادت ایشان و دیگر انقلابیون پایه های این نظام را تضعیف سازند اما همانطور که اماممان فرمود: بکشید ما را که ملت ما بیدارتر می شود.

این مراسم با گلباران و عطر افشانی مزار شهیدان حقانی، هاشمی، محمد عینی ، کریمی، قاسمی، طباطبائی نژاد و دیالمه در گلزار شهدای شیخان و حرم مطهر حضرت معصومه(س) با حضور خانواده‌های معظم شهدا خادمان به ایشان و مسئولان استان و نیروهای نظامی ادامه یافت.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠۴-١٣٩١, ١۴:٢٨

   

پر مبحث ترین ها