سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

استاندار قم :

باید از استعداد و خلاقیت جوانان قمی برای توسعه استان استفاده شود

یکی از رسالت‌هایی که جهاد دانشگاهی بر عهده دارد استفاده از ظرفیت‌ها و خلاقیت‌ها و به کار گیری در جهت رشد و پیشرفت و توسعه علمی استان است.
استاندار قم با بیان اینکه استعداد و خلاقیت فراوانی در بین جوانان قمی وجود دارد بر استفاده از این ظرفیت در جهت رشد و توسعه علمی قم تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام محمد حسین موسی‌پور در حاشیه بازدید از غرفه جهاد دانشگاهی قم در سومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی استان، اظهار داشت: یکی از اقدامات بزرگ، ورود به عرصه‌های فناوری جدید و علوم جدید است و کار کشت و تکثیر سلولهای بنیادین یکی از این عرصه هاست که می‌تواند انقلاب عظیمی در پیشرفت‌های پزشکی ایجاد کند.

وی با بیان اینکه استان قم دارای استعدادهای برجسته، جوانان خلاق، نوآور و پرتلاش در عرصه‌های علمی است و اندیشمندان زیادی دارد، خاطر نشان کرد: یکی از رسالت‌هایی که جهاد دانشگاهی بر عهده دارد استفاده از ظرفیت‌ها و خلاقیت‌ها و به کار گیری در جهت رشد و پیشرفت و توسعه علمی استان است.

استاندار قم با اشاره به اینکه در این جهت گام‌هایی برداشته شده است؛ اما متناسب با ظرفیت‌های استان نیست، اظهار داشت: جهاد دانشگاهی باید با توجه به ظرفیت‌های استان هر چه بیشتر در جهت رشد و توسعه علمی کمک کند.

حجت الاسلام موسی‌پور خاطرنشان کرد: پیشرفت‌های جهاد دانشگاهی قم، خوب است و موفقیت‌های ارزشمند و قابل تحسینی را کسب کرده و لذا باید این پیشرفت‌ها متناسب با زمینه‌ها و بستر‌ها گسترش یابد.

وی با بیان اینکه راه اندازی آزمایشگاه سلولهای بنیادین برای اولین بار در استان قم و همچنین دومین مرکز در جهاد دانشگاهی مایه افتخار دانشمندان و پژوهشگران استان است، تصریح کرد: امیدواریم در قم شاهد این کار عظیم علمی باشیم.

موسی‌پور در پایان با بیان اینکه قطعاً در این زمینه از جهاد دانشگاهی قم حمایت کامل خواهیم کرد، گفت: به توان و ظرفیت و کارآیی این نهاد و دست اندرکارانش اطمینان و باور دارم و مطمئن هستم که گامهای بلندی را بر می‌دارند و ما از فعالیتهای علمی و تحقیقاتی این نهاد حمایت‌های لازم را خواهیم کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-١١-١٣٨٩, ٢١:۴٢

   

پر مبحث ترین ها