سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فرمانده انتظامی استان قم در پاسخ به 19دی:

آسایش متخلفان را می گیریم

بروز شده : ٩-٠٧-١٣٩٧, ١٠:١۵    نسخه چاپی    
فرمانده انتظامی استان قم تاکید کرد: آرامش ربایندگان آرامش مردم را می گیریم تا امید را در مردم زنده کنیم.

 فاطمه محمدی

به گزارش 19دی: فرمانده انتظامی استان قم در نشست خبری به مناسبت در پیش بودن هفته نیروی انتظامی نوید داد که روند رشد پیشگیری از جرائم در استان یک روند صعودی را می پیماید و در طول 38 روز اخیر در کل جرائم به طور میانگین پنج درصد کاهش وجود داشته است.

سردار عبدالرضا آقاخانی افزود: برخورد با متخلفان بخصوص مزاحمان نوامیس، ارازل واوباش، سارقان، معتادان، توزیع کننده های مواد مخدر در محلات، محتکران و کالای قاچاق در راس فعالیت های نیروی انتظامی قرار گرفته و با برخورد مقتدرانه با آنان تا سه ماه آینده به نقطه مطلوبی می رسیم.

اراذل‌واوباش یا اصلاح‌شده یا قم را ترک کنند

وی هشدار داد: این افراد یا باید اصلاح شده و به زندگی شرافتمندانه بپردازد یا باید استان قم را ترک کنند زیرا آنان نباید جایی در این استان متدین داشته باشند.

وی گفت: نسخه ای برای همه متخلفان نوشته ایم و مصمم هستیم تا دغدغه مردم در مسائل امنیتی را رفع کنیم.

فرمانده انتظامی استان قم تاکید کرد: آرامش کسانی که آرامش مردم را می گیرند می گیریم تا امید را در مردم زنده کنیم.

برخورد با ارازل واوباش رشد ۷۰ درصدی داشته است

وی با بیان اینکه طرح های برخورد با ارازل واوباش به تازگی در محلات آغاز شده گفت: برخورد با ارازل واوباش رشد ۷۰ درصدی داشته است.

 وی گفت: با جهش فوق العاده افزایش ۷۰۰ درصدی برخورد با مجرمان فضای مجازی رخ داده است.

مددکاری اجتماعی هفت هزار پرونده را مختوم به مصالحه کرد

سردار آقاخانی گفت: از سال گذشته تاکنون در بحث مشاوره و مددکاری اجتماعی در کلانتری ها بیش از شش هزار و۹89 پرونده به مصالحه ختم شده که اگر برای هر پرونده دو شاکی و دو مرتبه رجوع حساب شود 28 هزار ارجاع به مراکز قضایی کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه نسبت به سال گذشته به طور میانگین در جرائم سایبری 86 درصد کشفیات رخ داده است، گفت: در جرائم سایبری در بحث های اقتصادی ۷۰ درصد، در مسائل اخلاقی ۱۱۰ درصد و در بحث های اجتماعی ۱۰۶ درصد و در بخش سیاسی ۱۰۰ درصد افزایش کشف وجود داشته است.

وی بیان کرد: کاهش وقوع شرارت نسبت به شش ماهه سال گذشته هفت درصد کاهش و دستگیری ارازل واوباش نسبت به سال گذشته ۱۲ درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی استان قم گفت: نسبت به سال گذشته برخورد با مظاهر علنی فساد مانند ایجاد آلودگی صوتی خودروها افزایش ۳۶ درصدی داشته و کشف اقلام مخرب فرهنگی نسبت به شش ماهه سال گذشته یک هزار و600 درصد افزایش داشته است.

وی گفت: هفته گذشته سه روز با موتورسیلکت در شهر رفتم و میادین و پیاده روها بررسی و به راهور گزارش داده شد و طرح آنان برای مقابله با این افراد به زودی آغاز می شود.

وی در مورد مشکلات امنیتی که اخیرا برای کامیون دارها پیش آمده نیز گفت: از این قشر به دلیل همکاری خوب با پلیس تشکر می کنم و با اعلام شرکت های باربری به دلیل مسائل امنیتی نیروی انتظامی کامیون ها را تا استان مبدا همراهی خواهد کرد.

سردار آقاخانی افزود: همکاری کامیون دارهای قم باتوجه به تعداد بارگیری آنان از تمام کشور بیشتر بوده و حتی یک مورد گزارش تعرض به کامیون در استان قم نداشتیم.

وی ادامه داد: به دلیل مشکلات اقتصادی ما مصمم به همکاری با دولت در بحث تردد برای حمل بار و جلوگیری از کالای قاچاق هستیم.

وی درمورد درخواست خبرنگاران که ارتباط دوسویه رسانه ها با معاونت های فرماندهی انتظامی استان به منظور کاهش آسیب های اجتماعی انجام شود و حریم ها برداشته شود قول همکاری داد و گفت به تعدادی از خبرنگاران و عکاسان فعال نیز کارت خبرنگاری داده می شود.

فرمانده انتظامی استان قم تاکید کرد: معاون های فرماندهی نیروی انتظامی قم موظف به پاسخگویی به رسانه ها به عنوان مطالبه مردمی هستند.

وی در پاسخ به این سوال خبرنگار ۱۹دی که موفقیت های نیروی انتظامی در کشفیات و دستگیری ارازل واوباش به دلیل افزایش شرارت ها به دلیل شرایط بد اقتصادی بوده یا تلاش های پلیس بیشتر شده است؟ گفت: تلاش بیشتر شده است؛ به منظور کاهش شرارت ها به اقدامات پلیس سرعت داده شد و با اضافه کردن تیم ها و تخصصی تر شدن آن ها و همکاری دستگاه ها بخصوص دستگاه قضایی موفق به کشفیات بیشتر و دستگیری بیشتر متخلفان شدیم.

استان قم در همکاری با پلیس استثنایی است

 وی افزود: من در چندین استان فعالیت کردم اما قم در همکاری با نیروی انتظامی ویژه و استثنایی است همه دستگاه ها و حتی رسانه های این استان آغوش باز برای همکاری با نیروی انتظامی دارند.

سردار آقاخانی ادامه داد: شهردار قم نیز همکاری خوبی دارد و برای چند پروژه و ساخت سه ایستگاه راهور اعلام آمادگی کرده و تعهد به دادن زمین داده است.

رشد 10درصدی سرقت از منازل در شش ماه نخست سال

سرهنگ احمد کرمی رئیس پلیس آگاهی استان قم نیز در پاسخ خبرنگار ما در خصوص رشد سرقت از منازل در قم گفت: در شش ماه نخست سال با رشد ۱۰ درصدی سرقت منازل در قم مواجه بودیم و در کشف به کشف هم با 9/15 دهم رشد مواجه هستیم.

جانشین راهور استان قم نیز در مورد تصادفات زیاد در بلوار مرجعیت گفت: به لحاظ شیب این معبر امکان ایجاد دوربرگردان ایمن وجود ندارد و در صورت ارائه راهکار مناسب اقدام خواهیم کرد.

سرهنگ علی حسن قیصری در پاسخ به این سوال که چرا تلفات تصادفات در قم افزایش پیدا کرده است؟ گفت: متاسفانه سال گذشته رتبه اول کشور را داشتیم اما در شش ماه اخیر وضعیت مناسب نیست و تلفات درون و برون شهری افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه توقیف موتورسیکلت به عنوان یک راهکار انجام شده است، افزود: ۳۵۰ هزار موتورسیلکت در شهر قم وجود دارد و پلیس به تنهایی نمی تواند آن ها را کنترل کند نیاز به کار فرهنگی است و همه سازمان ها برای کاهش تلفات باید پای کار بیایند.

160 دوربین نظارتی تا یک ماه آینده در قم فعال می شود

وی ادامه داد: با هماهنگی شهرداری مقرر شده تا 1۶۰ دستگاه دوربین تا یک ماه آینده فعال شود تا با اعمال قانون خسارات ناشی از تصادفات کاهش یابد.

10 پل عابر پیاده قم تا پایان سال مکانیزه می شود

وی خبر داد: مسئولان شهرداری قول داده اند تا پایان سال ۱۰ دستگاه پل عابر را مکانیزه کنند که در کاهش تصادفات نقش زیادی خواهده داشت.

وی همچنین در مورد مخدوش کردن پلاک خودروها نیز گفت: هرگونه دستکاری در پلاک خودرو جرم است و پلیس راهور و کلانتری ها روزانه این امر را کنترل می کنند.

سرهنگ علی موالی رئیس پلیس فتا قم نیز در پاسخ به این سوال که پلیس فتا چقدر نظارت بر کانال های سیاسی انقلابی و ضد انقلابی در قم دارد که بازتاب آن در کشور منعکس می شود؟ اظهارداشت: ما موظف هستیم تا به پروند هایی که به ما ارجاع می شود ریسدگی کنیم و تا شکایت از سوی اشخاص و دادگستری نشود ورود پیدا نمی کنیم.

 

 

 

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠٧-١٣٩٧, ١٠:١۵

   

پر مبحث ترین ها