سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله مکارم شیرازی:

قم به شهری آبرومند تبدیل شود/ لزوم ساماندهی بافت فرسوده

بروز شده : ٨-٠١-١٣٩۶, ١٢:۵١    نسخه چاپی    
یکی از مراجع عظام تقلید گفت: ما نمی‌گوییم قم شهری لوکس شود بلکه باید شهری آبرومند باشد و هر کس وارد این شهر می‌شود متوجه جایگاه و منزلت ویژه این شهر باشد.

 آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در دیدار با شهردار و مدیران شهری قم، با تاکید بر اینکه همه باید برای شهر قم در کشور ویژه فعالیت کنند اظهار کرد: شهر قم متعلق به تمام جامعه شیعیان جهان است؛ اولا مرکز تشیع و محل بارگاه حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران است و مرکز اصلی حوزه علمیه شیعه نیز در این شهر واقع شده است.

وی با بیان اینکه نگاه شیعیان به قم متفاوت است افزود: مسئولان ملی و استانی باید بدانند که جایگاه قم چیست و چه وظیفه‌ای نسبت به آن دارند.

این مرجع تقلید بیان کرد: ما نمی‌گوییم قم شهری لوکس شود بلکه باید شهری آبرومند باشد و هر کس وارد این شهر می‌شود متوجه جایگاه و منزلت ویژه این شهر باشد.

وی با اشاره به مشکل بافت فرسوده در شهر قم تصریح کرد: بافت‌های فرسوده شهر قم هم خطرناک است و هم زیبنده نیست و باید کم کم به دنبال این باشیم که ساماندهی این بافت‌ها صورت گیرد.

آیت‌الله مکارم شیرازی با تاکید بر ضرورت تکمیل پروژه‌های محدوده حرم مطهر گفت: هر کسی وارد قم می‌شود به حرم مطهر حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران می‌رود و این دو مکان مقدس باید ویژه رسیدگی شود.

وی با اشاره به برنامه احداث بیمارستان در محدوده مسجد مقدس جمکران گفت: پیگیری شود تا عزمی که مسئولان جمکران و خیران گذاشته‌اند با حمایت وزیر بهداشت به زودی عملیاتی شود و این بیمارستان احداث شود.

آیت‌الله مکارم شیرازی در ادامه با اشاره به اهمیت مطالعه و کتاب خوانی افزود: کتابخانه در سطح شهر قم به ویژه در پردیسان نیاز است و باید هرچه سریع‌تر مشکلات مربوط به این کتابخانه رفع شود.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠١-١٣٩۶, ١٢:۵١

   

پر مبحث ترین ها