سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اجماع بر سر حمایت از لاریجانی در انتخابات قم

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که در انتخابات مجلس نهم از قم نامزد شده است از حمایت قاطع مردم، روحانیون و گروه‌های سیاسی برخوردار است.

 

بنا بر اخبار رسیده ، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در نشست جمعه‌شب خود از نامزدی دکتر علی لاریجانی حمایت کرد. این در حالی است که علاوه بر مراجع عظام تقلید، تمامی تشکل‌های اصولگرا، نهادهای مذهبی، اصناف و اقشار مختلف مردم از وی پشتیبانی خواهند کرد.

علاوه بر لاریجانی، جامعه مدرسین ، از آشتیانی نماینده کنونی قم نیز اعلام حمایت کرده است.

 

از دیگر چهره‌های مطرح در قم، حجت‌الاسلام بنایی نماینده کنونی قم، حجت‌الاسلام ذوالنور جانشین سابق نماینده ولی‌فقیه در سپاه و وکیلی شهردار سابق قم هستند.

تشکل‌های سیاسی قم، برای 2 کاندیدای دیگر این شهر، به دیدگاه واحدی نرسیده‌اند و جامعه مدرسین نیز هنوز نظر خود را در باره 2 کاندیدای دیگر اعلام نکرده است. جبهه متحد اصولگرایان قصد دارد علی بنایی را در لیست خود بگنجاند.

گفتنی است چندی پیش روحانیون بزرگ شهر قم از جمله چندتن از مراجع تقلید، از رئیس مجلس خواستند برای دومین بار از این شهر نامزد شود.یادآور می شود در انتخابات مجلس هشتم نیز مراجع عظام تقلید،جامعه مدرسین و روحانیون برجسته از علی لاریجانی برای نامزدی در انتخابات قم دعوت کرده بودند

 

telegram 19dey.com
قاسم    16 بهمن 1390 03:40
فشارهاي جبهه پايداري بر جامعه مدرسين براي امتياز گيري افزايش يافت
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ١۵-١١-١٣٩٠, ١١:۵۵

   

پر مبحث ترین ها