سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

همزمان با دهه فجر انجام شد/

حرکت کاروان گل در جشن میهمانی لاله‌ها در قم

مردم قم با 10هزار شاخه گل و گلاب ضمن عطر افشانی و گلباران قبور شهدا و قرائت فاتحه یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و انقلاب اسلامی را در سی و سومین فجر انقلاب اسلامی گرامی داشتند و با آرمان‌های رفیع شهدا تجدید میثاق کردند.
مردم قم همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی با حرکت نمادین کاروان گل و اهدای 10 هزار شاخه گل و عطرافشانی قبور شهدا با آرمانهای شهیدان انقلاب تجدید بیعت کردند.

به گزارش 19 دی، آیین میهمانی لاله عصر پنج‌شنبه در دومین روز از فجر انقلاب اسلامی در 70 گلزار شهری و روستایی استان قم با حضور گسترده امت شهید پرور، خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، نیروهای نظامی و انتظامی و جمعی از مسئولان و خادمان خانواده‌های شهدا برگزار شد.

این مراسم به صورت نمادین با حرکت کاروان گل با کالسکه‌های گل و حضور نیروهای نظامی و نواختن سروده‌های انقلابی، از مسجد باب الجنه به سمت گلزار علی بن جعفر(ع) و از میدان معصومیه(س) به سمت گلزار امامزاده ابراهیم(ع) برگزار شد.

مردم قم با 10هزار شاخه گل و گلاب ضمن عطر افشانی و گلباران قبور شهدا و قرائت فاتحه یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و انقلاب اسلامی را در سی و سومین فجر انقلاب اسلامی گرامی داشتند و با آرمان‌های رفیع شهدا تجدید میثاق کردند.

 

فرمایش امام (ره)در خصوص صدور انقلاب اسلامی محقق شد

رئیس سابق ستاد اقامه نماز بنیاد شهید کل کشور در این مراسم گفت: در دهه فجر قدرت خدا از طریق امت ایران به دنیا نشان داده شد و عزت مسلمانان از طریق ملت ایران به دنیا معرفی شد.

حجت الاسلام حسنعلی آهنگران تأکید کرد: تا قبل از انقلاب، اسلام را دین افیونی و مکتب مخدر و ملت ایران را فاقد هنر، تکنیک، و صنعت و ملتی وابسته معرفی می‌کردند اما این ملت قدرت، شرافت و عزت و کرامت اسلام را به کاخ نشینان واشنگتن و کرملین نشان داد.

وی ادامه داد: سال 57 دست خداوند در 22 بهمن از آستین عبد صالح خدا امام خمینی(ره) بیرون آمد و به این ملت که مرده متحرکی بود را روح بخشید و عزت و شرافت و قدرت و شوکت بخشید.

رئیس سابق ستاد اقامه نماز بنیاد شهید کل کشور اضافه کرد: در طول 32 سال زورگویان عالم دست بدست هم دادند تا چراغ انقلاب را خاموش کنند و دیدیم که نتوانستند و نخواهند توانست، ملت ایران با تکیه بر ولی فقیه نشان داد که ملتی با عزت و کرامت است ملتی که با توکل بر خداوند توانست با دست خالی بر دشمنان انقلاب و در طول هشت سال دفاع مقدس پیروز شود.

وی افزود: امروز فرمایش امام(ره) در خصوص صدور انقلاب اسلامی محقق شد و شاهد انقلابهای اسلامی در تونس، مصر، لیبی، یمن، بحرین و دیگر کشورهای اسلامی هستیم و به فرمایش مقام معظم رهبری این انقلاب محدود به کشورهای اسلامی نیست و دنیای غرب را نیز فرا گرفته است.

مردم در انتخابات کسی را انتخاب می‌کنند که پیرو خط امام (ره)و رهبری باشد

آهنگران ادامه داد: این ملت امروزبه پیشرفتی دست یافته که می تواند هواپیمای پیچیده آمریکایی را به زمین بنشاند این ملت بر راه و خط امام(ره) است و همواره پیرو ولایت است و لحظه‌ای عقب نشینی نمی‌کند.

وی تاکید کرد: ملت در جریان ملی شدن صنعت نفت و فتنه 88 و در برابر اسلام منهای روحانیت ایستاده و آگاهانه در انتخابات آتی پرشور حضور می یابد  و کسی را انتخاب می کند که پیرو خط امام (ره)و رهبری باشد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-١١-١٣٩٠, ٠٣:٠۶

   

پر مبحث ترین ها