سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

در مدت ۳ سال؛

ناوگان حمل و نقل فرسوده قم نوسازی می‌شود

معاون امور عمرانی استاندار از نوسازی ناوگان حمل و نقل فرسوده قم طی ۳ سال آینده خبر داد.

محسن بهشتی در اولین جلسه کارگروه استانی اسقاط خودروهای فرسوده که با حضور دبیر ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور در استانداری قم برگزار شد با اشاره به سیاست دولت تدبیر و امید برای اسقاط و از رده خارج کردن خودروهای فرسوده گفت: استان باید با استفاده از این ظرفیت ناوگان حمل و نقل فرسوده را از رده خارج و با استفاده از تسهیلات یارانه‌ای دولت، خودروهای جدید و کارآمد را وارد ناوگان حمل و نقل بار و مسافر برون شهری نماید.

وی افزود: تا پایان سال ۹۸ تعداد ۲۱ هزار و ۷۰۰ دستگاه از خودروهای سواری، وانت، کامیون، اتوبوس، مینی‌بوس و تاکسی باید از رده خارج و همین تعداد خودرو نو وارد چرخه حمل و نقل استان شود.

معاون استاندار قم، کاهش آلودگی هوا، کاهش مصرف سوخت و افزایش ایمنی رانندگان و سایر کاربران جاده‌ای را از عمده‌ترین مزایای این طرح ذکر کرد و گفت: کارآمدی و مدرن بودن سیستم حمل و نقل هر شهر یکی از شاخصه‌های اصلی توسعه است و امیدواریم با اجرای این طرح شاهد توسعه حمل و نقل و اقتصاد استان باشیم.

خاطرنشان می‌شود در این جلسه احکام اعضای کارگروه استانی به نمایندگان استانداری، شهرداری، راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، پلیس راه، محیط زیست و صنعت، معدن و تجارت اعطاء شد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-١١-١٣٩۵, ٢١:٣١

   

پر مبحث ترین ها