سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان قم:

مشکلات هزینه‌ای در قم طی سال آینده کاهش می‌یابد

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان قم گفت: پیش بینی می‌شود که در سال ۹۶ نسبت به سال قبل در مشکلات هزینه‌ای با مشکلات کمتری مواجه باشیم.

سیدحسن رضوی عصر سه‌شنبه در جلسه شورای اداری استان قم که با حضور سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه در سالن معصومیه فرمانداری قم برگزار شد، با ارائه گزارشی از اعتبارات هزینه‌ای و عمرانی استان قم، اظهار کرد: در بحث اعتبارات هزینه‌ای که از سال ۹۴ مشکلات خاص خود را داشته است در سال ۹۵ هم این مشکلات ادامه پیدا کرد.

وی افزود: علت اصلی این بود که در قانون بودجه سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ نسبت به عملکرد هیچ افزایش هزینه‌ای نداشتیم و کسری ۱۰ درصدی در حقوق داشتیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان قم افزود: در بودجه سال ۹۶ حقوق ۳۲ درصد رشد پیدا کرده است و رتبه ششم کشوری را در این زمینه داشتیم که میانگین یک میلیارد کسری ماهانه حقوق جبران می‌شود.

وی تصریح کرد: پیش بینی می‌شود که در سال ۹۶ نسبت به سال قبل در مشکلات هزینه‌ای با مشکلات کمتری مواجه باشیم.

رضوی با اشاره به اینکه از ۱۳ میلیارد تومان تخلفات رانندگی ۱۱ میلیارد تومان پرداخت شده است، افزود: از اعتبارات سفر مقام معظم رهبری به قم از ۹۵ میلیارد تومان، ۸۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان که اسناد کارسازی دو ساله است ابلاغ شده است.

وی با اشاره به ۲۷ طرح سفر رئیس جمهور در استان قم، تصریح کرد: ۱۵۱ میلیارد تومان هزینه بوده است که ۱۰ درصد را نقدی داده‌اند و ۱۰۷ میلیارد تومان اسناد کارسازی داده‌اند و قول د اده‌اند تا آخر سال به ۱۰۰ درصد برسانند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان قم با اشاره به اینکه در سال جاری و سال آینده طرح‌های عمرانی به صورت اوراق است، افزود: مدیران باید جذب اوراق را به عنوان یکی از کارهای اصلی خود در نظر بگیرند که خیلی از دستگاه‌ها در این زمینه ضعف دارند و باید در این زمینه برای سال‌های آینده برنامه ریزی داشته باشند.

رضوی بیان کرد: سال آینده امیدواریم برای کمبود هزینه ۱۰ درصد از اعتبار عمرانی به هزینه‌ای اجازه داده می‌شود جابه جا شود که بسیاری از مشکلات قبوض آب و برق و هزینه‌های سایر وجود دارد به حداقل می‌رسد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-١١-١٣٩۵, ٢١:٢٩

   

پر مبحث ترین ها