سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

معاون شهردار قم خبر داد

افتتاح ۴ ایستگاه آتش‌نشانی قم در دهه فجر

بروز شده : ۶-١١-١٣٩۵, ١٢:٠٠    نسخه چاپی    
معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهردار قم گفت: تعداد ایستگاه‌های آتش‌نشانی سطح شهر از سال گذشته تا امروز دو برابر شده و ۴ ایستگاه نیز در دهه فجر امسال افتتاح خواهیم کرد.


به گزارش تسنیم، سید امیر سامع در نشست کمیسیون خدمات شهری و امور زائرین شورای اسلامی شهر قم که به‌منظور بررسی ایمنی بازار بزرگ، تیمچه فرش و مجتمع‌های تجاری در تیمچه فرش قم برگزار شد، بابیان لزوم مشارکت مردم در بحث ایمنی اظهار داشت: در بحث ایمنی و پیشگیری از سوانح طبیعی و انسانی باید به مقوله فرهنگ‌سازی  و اطلاع‌رسانی صحیح به مردم توجه کافی شود.

معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم  با اعلام  افزایش تعداد ایستگاه‌ها در یک سال گذشته  افزود: تعداد ایستگاه‌های سطح شهر از سال گذشته تا امروز دو برابر شده است و 4 ایستگاه نیز در دهه فجر امسال  افتتاح خواهیم کرد.

سامع از خرید خودروهای سنگین و نیمه سنگین برای مجموعه  آتش‌نشانی قم خبر داد و گفت: خرید 30 دستگاه خودروی  برای مجموعه آتش‌نشانی و تجهیز ایستگاه‌ها از دیگر اقدامات این مجموعه در سال جاری بوده است.

در ادامه این نشست مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی قم بابیان وضعیت ناایمن بازار و تیمچه فرش اظهار داشت: امکانات  این مکان‌ها در حد صفر است و بزرگ‌ترین مشکل ما، عدم دسترسی به قلب بازار، تیمچه و پاساژها است و چنانچه آتش‌نشان‌ها بدون امکانات و ماشین وارد مجموعه شوند در اینجا هم هیچ امکاناتی وجود ندارد.

عباس جعفری بابیان لزوم صدور دستورالعمل ایمنی برای بازار افزود: باید ساخت ایستگاه‌ها و تجهیز بازار در اولویت کاری سازمان آتش‌نشانی و هیئت‌امنا بازار و تیمچه قرار گیرد .

وی با اشاره به نبود کپسول‌های آتش‌نشانی  در این مکان‌ها گفت: با توجه به این‌ واقعیت که 40 درصد حریق‌ها مربوط به واحدهای صنفی است، باید به مسئله آموزش  و لزوم تهیه کپسول آتش‌نشانی اهمیت و توجه کافی را داشته باشیم.

جعفری بابیان علت حریق‌ها در ساختمان‌های قدیمی تصریح کرد: 80 در صد حریق‌ها به علت دستگاه‌ها قدیمی و فرسوده برقی است و باید هر چه سریع‌تر، نسبت به ایمن‌سازی شبکه برقی مکان‌های تجاری اقدامات لازم انجام شود.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-١١-١٣٩۵, ١٢:٠٠

   

پر مبحث ترین ها