سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیرعامل آب و فاضلاب استان قم:

آب ورودی از سرشاخه‌های دز به قم نیازمند تصفیه است

بروز شده : ۶-١١-١٣٩۵, ١١:۵٧    نسخه چاپی    
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با بیان اینکه آب ورودی از سرشاخه‌های دز به قم نیازمند تصفیه است، گفت: این آب خام به قم می‌رسد از همین رو برای تصفیه این آب نیازمند تصفیه‌خانه هستیم و تصفیه‌خانه فعلی پاسخگوی نیاز استان نیست.


علی جان صادق پور در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به اینکه منابع آبی استان قم از چاه‌ها، سد 15 خرداد، سد کوچری از سرشاخه‌های دز تأمین می‌شود اظهار داشت: در حال حاضر 85 درصد نیاز آبی استان قم از سد کوچری تأمین می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم بابیان اینکه آب ورودی از سرشاخه‌های دز به قم نیازمند تصفیه است افزود: این آب خام به قم می‌رسد از همین رو برای تصفیه این آب نیازمند تصفیه‌خانه هستیم و تصفیه‌خانه فعلی پاسخگوی نیاز استان نیست.

وی با تأکید بر اینکه در فصل تابستان 70 درصد نیاز آبی استان از سرشاخه‌ها تأمین می‌شود ادامه داد: در صورت افزایش نیاز استان از دیگر منابع برای تأمین آب استفاده می‌کنیم.

صادق پور تصریح کرد:‌ مصرف آب در قم برای هر نفر در سال 94 به‌طور متوسط 145 لیتر بر شبانه‌روز بوده که لازم است این رقم به 90 لیتر بر شبانه‌روز برسد که این هدف نیازمند اصلاح الگوی مصرف شهروندان است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم بابیان اینکه هزینه کم یا رایگان بودن هزینه آب برای برخی مراکز و اصناف سبب شده تا میزان آب در شهر قم بالا باشد عنوان کرد: بخشی از هدر رفت آب در 2 هزار و 400 کیلومتر طول شبکه آب و فاضلاب  در شهر قم ظاهری بوده است که در این راستا سالانه 60 کیلومتر از شبکه آب‌رسانی نوسازی و بازسازی می‌شود.

وی به مشکل فاضلاب پردیسان اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین برنامه برای این موضوع واگذاری به بخش خصوصی است، همچنین اجرای 100 کیلومتر شبکه فاضلاب در منطقه نیروگاه نیز با 20 درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است.

صادق پور بابیان اینکه در حال حاضر استان قابلیت واگذاری 15 هزار انشعاب فاضلاب را دارد عنوان کرد: هزینه انشعاب 900 هزار تومان است و شهروندان می‌توانند به‌صورت اقساطی اقدام به تأمین انشعاب کنند.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-١١-١٣٩۵, ١١:۵٧

   

پر مبحث ترین ها