سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله مقتدایی:

توجه به قرآن و رواج آن در جامعه از برکات انقلاب اسلامی است

بروز شده : ١-١١-١٣٩٠, ١٨:١١    نسخه چاپی    
با پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار نظام و با عنایت‌های رهبر معظم انقلاب امروز جلسات و مسابقه‌های فراوانی در کشور برگزار می‌شود و می‌توان مدعی شد که کشور قرآنی شده است.
مدیر حوزه‌های علمیه تاکید کرد: برگزاری جلسات قرآنی و رواج قرآن و توجه به آن در کشور از برکات انقلاب و نظام اسلامی است که باید قدردان آن باشیم.

به گزارش 19 دی، آیت‌الله مرتضی مقتدایی پیش از ظهر شنبه در مراسم افتتاحیه چهارمین دوره مسابقات کشوری حفظ، قرائت و ترتیل‌خوانی قرآن کریم که در شبستان نجمه خاتون حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد با بیان اینکه برپایی جلسه‌های قرآنی از برکات انقلاب اسلامی است تأکید کرد: در رژیم قبل قرآن در کشور ما مهجور بود و توصیه علما و بزرگان نیز تنها به توجه به روخوانی قرآن و ... خلاصه می‌شد که آن هم اغلب با بی توجهی مسئولان روبرو بود.

وی اظهار داشت: مراجع و یا علمای بزرگ بلاد به مسئولان آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها توصیه به تدریس قرآن می‌کردند تا جوان‌ها با روخوانی قرآن آشنا شوند اما کسی توجهی به این موضوع نداشت.

می‌توان ادعا کرد ایران قرآنی شده است

عضو جامعه مدرسین حوزه ادامه داد: با پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار نظام و با عنایت‌های رهبر معظم انقلاب امروز جلسات و مسابقه‌های فراوانی در کشور برگزار می‌شود و می‌توان مدعی شد که کشور قرآنی شده است.

وی افزود: امروز تعداد زیادی استاد برجسته قرائت و قاری بین‌المللی داریم و شرکت‌کنندگان در مسابقات و در جلسه‌های حفظ و ترجمه و مفاهیم قرآن روز به روز افزایش دارند.

آیت الله مقتدایی با اشاره به روایاتی درباره فضیلت حافظان و قاریان قرآن اضافه کرد: بر اساس یکی از این روایات قلبی که ظرف قرآن باشد خداوند چنین قلبی را عذاب نخواهد کرد.

وی اظهار داشت: در روایت دیگری داریم که فردی که با مداومت در تلاوت قرآن آن را حفظ کند خداوند او را وارد بهشت می‌کند و شفاعت ده نفر را به او نصیب می کند.

مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به فضیلت حاملان قرآن بیان داشت: در روایات داریم سرتا پای حاملان و حافظان قرآن پر از نور رحمت الهی می‌شود و خداوند محبت این افراد را در دل مردم قرار می‌دهد.

مقام حاملان قرآن

وی با بیان اینکه براساس برخی روایات مقام حاملان قرآن و عاملان دین در ردیف انبیاء است اظهار داشت: در روایت وارد شده است که اگر حافظ قرآن و قاری فکر کند خداوند نعمتی بالاتر از نعمت قرآن به او داده است چیزی را که خدا بزرگ دانسته کوچک شمرده است.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه قلب حاملان قرآن ظرف معارف قرآن است تأکید کرد: اگر قلبی در آن حسد و کینه برادر مومن و رجس باشد نمی‌تواند ظرف قرآن قرار گیرد بنابراین باید حافظان و قاریان توجه کنند تا قلب خود را محافظت کنند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-١١-١٣٩٠, ١٨:١١

   

پر مبحث ترین ها