سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

متن و حاشیه انتخابات هیئت رئيسه شورای شهر قم/ بیاتی رئیس ماند

اعضای شورای شهر قم در جلسه انتخاب هیئت رئیسه، ولی‌الله بیاتی را به عنوان رئیس و حسن بختیاری را به عنوان نائب رئیس شورای اسلامی شهر قم انتخاب کردند.

 در جلسه رأی گیری هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر قم که غروب چهارشنبه برگزار شد، ولی‌الله بیاتی برای سال سوم به عنوان رئیس شورای اسلامی شهر قم و حسن بختیاری در سمت نائب رئیسی انتخاب شدند.

در این جلسه الهام ارجمند بر سر ریاست و نائب رئیسی با بیاتی و بختیاری رقابت کرد که هر دو با ۱۴ رأی انتخاب شدند. در رأی گیری برای ریاست و نائب رئیسی شورای اسلامی شهر قم، پنج و ۶ رأی سفید هم ثبت شد.

عباس ذاکریان هم در این جلسه با ۱۵ رأی موافق و ۶ رأی سفید، برای سخنگویی شورای اسلامی شهر قم انتخاب شد. پیش از این، نعمت‌الله عواطف رستمی سخنگوی شورای اسلامی شهر قم بود.

در رأی‌گیری دیگری که در این جلسه انجام شد، مصطفی سعادت طلب به عنوان منشی اول و طوبی حجازی به عنوان منشی دوم انتخاب شد.

ولی‌الله بیاتی، رئیس شورای اسلامی شهر قم ابتدای این رأی‌گیری با مثبت ارزیابی کردن عملکرد شورای چهارم، از وجود روحیه همدلی در این شورا صحبت کرد. موضوعی که در جریان انتخابات کمیسیون‌های تخصصی شورا، به چالش گرفته شد.

ابتدای انتخابات کمیسیون‌ها، نعمت‌الله عواطف رستمی پیشنهاد داد که ابتدا رأی‌گیری کمیسیون فرهنگی اتفاق بیفتد.

معمولا کمیسیون فرهنگی به اندازه کافی داوطلب عضویت ندارد

او گفت که معمولا کمیسیون فرهنگی به اندازه کافی داوطلب عضویت ندارد و بهتر است ابتدا مورد رأی گذاشته شود که رئیس شورا این را نپذیرفت.

با رأی اعضای شورای شهر قم برای کمیسیون امور زیربنایی شورا، مصطفی سعادت طلب، ناصر رعیت‌پور، محسن عابدینی‌پور، وحید شایسته‌نیک، ولی‌الله بیاتی، محمود مسگری و حجت‌الاسلام سید محمد آتش‌زر انتخاب شدند.

کمیسیون برنامه و بودجه هم با انتخاب ناصر رعیت پور، عباس ذاکریان، حجت‌الاسلام سید محمد آتش زر، زین‌العابدین قراچورلو، حسن بختیاری، مصطفی ملایی و محسن عابدینی پور تکمیل شد.

اعضای شورای شهر قم برای کمیسیون حقوقی و نظارت به امیرعلی احمدی، سید مهدی مقیمی، مصطفی سعادت طلب، ولی‌الله بیاتی، محمود مسگری، عباس کمال زاده و عباس محمدی رأی دادند.

کمیسیون خدمات شهری و امور زائرین هم با اسامی طوبی حجازی، حسن بختیاری، عباس ذاکریان، عباس کمال‌زاده، محمدرضا ملکی، نعمت‌الله عواطف رستمی و زین‌العابدین قراچورلوی شکل گرفت.

واکنش تند دو عضو شورا

رأی پایین اعضایی مانند الهام ارجمند و حسین فاکر برای کمیسیون‌ها موجب شد رئیس شورای شهر این افراد را برای کمیسیون فرهنگی اجتماعی پیشنهاد کند که این موضوع موجب واکنش تند این دو عضو شورا شد.

الهام ارجمند اعضای شورا را به تبانی پیش از برگزاری جلسه متهم کرد و گفت: دلیلی ندارد که ما قربانی ائتلاف بخشی از اعضای شورا شویم.

وی با اشاره به اینکه در این مدت فقط نجابت کرده و قربانی ائتلاف اعضا شده، ادامه داد: حاضرم از شورا سلب عضویت شوم اما در جلسات کمیسیون فرهنگی شرکت نمی‌کنم چراکه به شخصیت ما به این دلیل که به رئیس شورا رأی نداده‌ایم احترام گذاشته نمی‌شود.

حسین فاکر هم با اشاره به اینکه در کمیسیون فرهنگی شرکت نخواهد کرد، گفت: دست‌های پشت پرده انتخابات هیئت رئیسه باید مشخص شود.

این بحث‌ها تا پس از اتمام جلسه هم ادامه داشت و بیاتی به ارجمند تذکر داد که مراقب بار حقوقی صحبت‌هایش باشد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠۶-١٣٩۵, ١٢:٣٩

   

پر مبحث ترین ها