سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس مرکز بهداشت قم خبر داد:

اجرای طرح پزشك خانواده در 12 مركز بهداشتي قم

در استان، تمام روستاها و شهرها به جز شهر قم این طرح در حال اجرا است و تمام مراکز بهداشتی ‌درمانی این مناطق طرح را اجرا می‌کنند.
رئیس مرکز بهداشت استان قم گفت: طرح پزشک خانواده از سال 84 در قم در حال اجرا است و هم اکنون 12 مرکز بهداشتی ‌درمانی این طرح را اجرا می‌کند.
مجید محمدیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، با اشاره به اینکه از سال 84 طرح پزشک خانواده در استان قم در حال اجرا است، اظهار کرد: این طرح در روستاها و مناطق شهری 100 هزار نفری کشور اجرایی شده است.
وی ادامه داد: در استان، تمام روستاها و شهرها به جز شهر قم این طرح در حال اجرا است و تمام مراکز بهداشتی ‌درمانی این مناطق طرح را اجرا می‌کنند.
رئیس مرکز بهداشت استان قم خاطرنشان کرد: در طی شش سال گذشته طرح «پزشک خانواده» در 12 مرکز بهداشتی‌ درمانی روستاهای مختلف و جمکران در حال انجام است و علاوه بر مراکز بهداشتی‌ درمانی، خانه‌های بهداشت روستایی نیز این طرح را اجرا می‌کنند.
وی در مورد نحوه عملکرد این طرح گفت: دو پزشک عمومی در مراکز بهداشتی‌ درمانی مستقر هستند و در طول هفته برنامه ده‌گردی دارند که با سفر  به روستاهای مختلف مشکلات درمانی روستاییان را حل می‌کنند.
محمدیان تنظیم خانواده، بهداشت کودک، مراقبت‌های قبل و بعد از زایمان، خدمات مبارزه با بیمارهای، بهداشت محیط و‌... را از جمله اقدامات پزشکان خانواده ذکر ‌و عنوان کرد: پزشک خانواده شامل یک تیم است که با توجه به شرایط روستاها شامل کارشناسان و پزشکان مختلف خواهد بود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠۶-١٣٩٠, ٠١:١٧

   

پر مبحث ترین ها