سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیرعامل سازمان زیبا‌سازی اطراف حرم مطهر خبر داد:

پیشرفت 95 درصدی احداث ميدان بزرگ امام خميني (ره)

فضای سبز، آب‌نما،  راه‌اندازی تاسیسات و موتورخانه از  بخش‌های باقی‌مانده سطح میدان است که نیاز به بودجه دارد.
 مدیرعامل سازمان بهسازی، نوسازی و زیبا‌سازی اطراف حرم مطهر گفت: تاکنون 95 درصد عملیات ساخت و تجهیز سطح میدان بزرگ میدان امام خمینی(ره) انجام شده است.
محمدرضا معرفت امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس ، با اشاره به میزان پیشرفت میدان امام خمینی (ره) اطراف حرم، اظهار کرد: عملیات ساخت سطح این میدان تا 95 درصد انجام شده است و در صورت تامین بودجه پنج درصد باقی‌مانده آن نیز به زودی تکمیل می‌شود.
وی با اشاره به اینکه 9 ماه است که بودجه‌ای از سوی استانداری در اختیار ساخت این پروژه قرار داده نشده است،‌ ابراز کرد:‌ کف‌سازی، آب‌نما، فضای سبز، نورپردازی، تاسیسات و سایبان از جمله بخش‌های ساخت سطح میدان امام خمینی (ره) است.
مدیرعامل سازمان بهسازی، نوسازی و زیبا‌سازی اطراف حرم مطهر شهرداری قم از نصب 138 سایبان در این میدان خبر داد و گفت: فضای سبز، آب‌نما،  راه‌اندازی تاسیسات و موتورخانه از  بخش‌های باقی‌مانده سطح میدان است که نیاز به بودجه دارد.
‌به گفته وی، 50 میلیارد تومان برای ساخت این پروژه تخصیص داده شده ‌که هنوز 5 میلیارد تومان آن پرداخت نشده است.
معرفت در مورد سطح زیرین این میدان گفت: سازه زیرین تمام شده است و قرار داد تکمیل 2 هزار پارکینگ و مجتمع عمومی آن منعقد شده که در صورت تامین اعتبار عملیات تکمیل سطح زیرین نیز آغاز می‌شود.
وی مدت زمان ساخت سطح زیرین میدان امام خمینی(ره) را 18 ماه خواند و اظهار کرد: در صورت عدم تامین اعتبار این زمان‌بندی بیشتر می‌شود.
شایان ذکر است که میدان بزرگ امام خمینی در جوار حرم حضرت معصومه(س) در حال احداث است و با احداث این میدان فضای بسیار خوبی برای تردد زائران، مراسم‌های مذهبی و... در حاشیه میدان آستانه و صحن عتیق ایجاد می‌شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠۶-١٣٩٠, ٠١:٢۶

   

پر مبحث ترین ها