سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس سازمان بنیاد شهید و امورایثارگران استان قم خبر داد:

برگزاری آئین مهمانی لاله‌ها در ۷۰ گلزار شهدای قم

این مراسم ۳۱شهریور همزمان در همه گلزارهای استان قم و با حضور گسترده برگزار و با آرمانهای رفیع شهدا تجدید میثاق خواهد شد.
رئیس سازمان بنیاد شهید و امورایثارگران استان قم گفت: همزمان با هفته دفاع مقدس آئین مهمانی لاله‌ها در ۷۰ گلزار شهدای استان قم برگزار می‌شود.

 محمد کاظم پورامینی در جلسه کمیته ایثارگران هفته دفاع مقدس برگزاری آئین میهمانی لاله‌ها در گلزارهای شهدا را از جمله برنامه‌های هفته دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: در این مراسم اهدای شاخه‌های گل، غبارروبی، عطر افشانی، برگزاری مراسم رسمی با رژه نیروهای نظامی و انتظامی با حضور گسترده ملت شهید پرور و خانواده‌های معظم شهدا و مسوولان استان انجام می‌گیرد.
وی اضافه کرد: این برنامه در ۷۰ گلزار شهدا در سطح روستا‌ها و شهر قم و همچنین در گلزارهای علی بن جعفر (ع)، گلزار امامزاده ابراهیم (ع)، گلزار سوم خرداد و شیخان و دیگر گلزار‌ها برگزار می‌شود.

رئیس سازمان بنیاد شهید و امورایثارگران استان قم ادامه داد: این مراسم ۳۱شهریور همزمان در همه گلزارهای استان قم و با حضور گسترده برگزار و با آرمانهای رفیع شهدا تجدید میثاق خواهد شد.

وی افزود: پاسداشت یاد و خاطره شهداء هشت سال دفاع مقدس و انتقال فرهنگ ایثار به نسلهای امروز با شناساندن حماسه آفرینان ایران اسلامی از اهدافی است که در برنامه‌های این هفته دنبال می‌شود.
 
وی اضافه کرد: ملت مسلمان و غیور ایران در طول هشت سال دفاع مقدس با رشادتهای خویش و با روحیه ایثار و شهادت طلبی توانستند دشمنان و حامیان آنان را به خاک مذلت نشانده و پرچم اسلام را بر بلندای قله‌های افتخار به اهتزاز در آورند.

 پورامینی افزود: دفاع مقدس سند استقلال طلبی و آزادگی در سایه اسلام عزیز از سوی ملتی است که با تقدیم جان و مال خویش با پایبندی به ارزشهای الهی توانست دشمنان تا دندان مسلح را به شکست بکشاند.

وی اضافه کرد: امروز وظیفه ماست تا با حفظ ارزشهای دفاع مقدس، زنده نگه داشتن یاد و نام و راه شهدا و ایثارگران، تکریم و تجلیل از خانواده‌های ایشان روحیه ایثارو شهادت را در بین نسلهای انقلاب اسلامی ترویج داده و نقشه‌های دشمنان را نقش برآب سازیم.

وی ادامه داد: تبیین حماسه دوران دفاع مقدس از سوی ایثارگران، شاهدان هشت سال دفاع مقدس در سطح جامعه خصوصا سطوح مختلف آموزشی در مدارس و دانشگاه‌ها تاثیر بسزایی در انتقال فرهنگ ایثار و پایداری داشته از این رو افراد نخبه و توانمند از بین ایثارگران جهت روایت این حماسه بزرگ به دستگاه‌ها معرفی می‌شوند.

پورامینی دیدار یاران را از دیگر برنامه‌های این ایام ذکرکرد و افزود: در راستای تکریم خانواده‌های معظم شهدا و طبق دستور ریاست محترم جمهور مبنی بر اعزام والدین شهدا به مشهد مقدس از سوی دستگاههای تابعه شایسته است در هفته دفاع مقدس در جریان دیدار مسوولان و کارکنان دستگاه‌ها از خانواده‌های شهدا این هدیه به والدین معظم شهدا ارایه می‌شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠۶-١٣٩٠, ٢٣:٠٩

   

پر مبحث ترین ها