سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حجت‌الاسلام بنایی:

دولت قول داده‌ است بودجه امسال را به موقع بیاورد

بروز شده : ٨-٠۶-١٣٩٠, ٢٣:٣۴    نسخه چاپی    
متأسفانه سال گذشته دولت در تأخیر در ارائه لایحه بودجه رکوردشکنی کرد و موجب شد که برای نخستین بار پس از پیروزی انقلاب اسلامی مجلس مجبور شود بودجه کشور را دو دوازدهم ببندد؛ و در واقع بودجه به جای اول فروردین از اول خرداد اجرا شود.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: دولتی ها امسال قول داده‌اند بودجه سال جاری کشور را به موقع و تا 15 اذر تحویل دهد.

حجت الاسلام والمسلمین علی بنایی در تشریح عملکرد یک سال گذشته معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبری رئیس‌جمهوری، گفت: مهمترین نقطه ضعف این معاونت در سال گذشته رکوردشکنی در ارائه دیرهنگام لایحه بودجه و مهمترین نقطه قوت آن هم تعامل گسترده و قابل تقدیر این نهاد با کمیسیون برنامه و بودجه بود.

وی با یادآوری هفته دولت، بر لزوم نقد صحیح و منصفانه عملکرد تمام بخش‌های زیرمجموعه دولت تأکید کرد و گفت: معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبری رئیس‌جمهوری یکی از نهادهای مهم درون دولت است که بیشترین ارتباط آن هم با کمیسیون برنامه و بودجه مجلس است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: تعیین نیاز بخش‌های مختلف دولت در سراسر کشور و پالایش نهایی لایحه بودجه از مهمترین وظایف معاونت برنامه‌ریزی است که همه اینها نیاز به تعامل گسترده این نهاد با کمیسیون برنامه و بودجه مجلس دارد.

وی تأکید کرد: خوشبختانه کمیسیون برنامه و بودجه و معاونت برنامه ریزی در یک سال گذشته برای نهایی کردن قانون برنامه پنجم توسعه و قانون بودجه ۹۰ نشست‌های متعددی با هم برگزار کردند که نشان می‌دهد این دو نهاد تعامل بی نظیر و قابل تقدیری با یکدیگر دارند.

عضو کمیسیون برنامه‌، بودجه و محاسبات مجلس، یکی از مهمترین نقاط ضعف عملکرد معاونت برنامه‌ریزی را ارائه دیرهنگام لایحه بودجه ۹۰ اعلام کرد و گفت: متأسفانه سال گذشته دولت در تأخیر در ارائه لایحه بودجه رکوردشکنی کرد و موجب شد که برای نخستین بار پس از پیروزی انقلاب اسلامی مجلس مجبور شود بودجه کشور را دو دوازدهم ببندد؛ و در واقع بودجه به جای اول فروردین از اول خرداد اجرا شود.

وی همچنین افزود: دولتی‌ها امسال قول داده‌اند لایحه بودجه را در موعد قانونی آن یعنی سرانجام تا ۱۵ آذر به مجلس ارائه کنند که اگر این اتفاق بیفتد مجلس هم بودجه را پیش از ۲۲ بهمن نهایی و ابلاغ می‌کند تا پیش از آغاز سال جدید یک ماه وقت برای فراهم کردن مقدمات اجرای بودجه وجود داشته باشد.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس تصریح کرد: آنچه از صحبت‌ها و گزارش‌های معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی بر می‌آید نشان می‌دهد که این نهاد عزم خود را برای ارائه به موقع بودجه و جلوگیری از اتفاق ناخوشایند سال گذشته جزم کرده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠۶-١٣٩٠, ٢٣:٣۴

   

پر مبحث ترین ها