سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر قم انتقاد کرد:

رئیس مجلس به داد شهرداری‌ها برسد

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر قم از رویکرد برنامه ششم توسعه در قبال شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی شهر انتقاد کرد و از رئیس مجلس شورای اسلامی خواست این موضوع را پیگیری کند.

 

حجت‌الاسلام سید محمد آتش‌زر در جلسه شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه هر چه ما جلوتر می‌رویم دولت‌ها در برخور با شوراها و شهرداری‌ها رویه‌شان را به جای اصلاح، بدتر می‌کنند افزود: دولت و مسئولان باید تکلیف خودشان را در قبال شهرداری‌ها و شوراها روشن کنند.

رئیس سابق شورای اسلامی شهر قم با اشاره به اینکه دولت باید بداند که غیر دولتی بودن شهرداری‌ها مفید است یا نه ابراز کرد: اگر این کار خوب نیست تعیین تکلیف کنند و شهرداری‌ها هم به یک اداره دولتی تبدیل شوند. اما اگر واقعاً شهرداری‌ها و شوراها منشأ اثر هستند هر روز دست و پای شهرداری‌ها و شوراها را نبندند.

وی با اشاره به در ماده اول برنامه ششم توسعه گفت: در این ماده قید شده که عوارض مربوط به هر استان به حساب خزانه واریز شده و بر اساس مصوبه هیئت‌وزیران توزیع شود.

این عضو شورای اسلامی شهر قم افزود: بارها اتفاق افتاده که مسئولان استان گمان می‌کنند که این پول باید صرف مسائلی شود که آن‌ها مد نظر دارند درحالی که این پول مربوط به بودجه شهرداری است و باید بتوانیم برای آن برنامه‌ریزی کنیم.

وی با بیان اینکه از ریاست مجلس می‌خواهیم که به داد شهرداری‌ها برسد تصریح کرد: اگر بخواهند همین چند کار مفیدی که در شهرها انجام می‌شود، انجام نشود راهش همین است که شهرداری‌ها را با این احکام فشل کنند.

حجت الاسلام آتش‌زر با اشاره به اینکه سهم واقعی شهرداری‌ها به آن‌ها پرداخت نمی‌شود، گفت: روزانه ۷۰ میلیون لیتر بنزین فروخته می‌شود که ۱۰ درصد آن سهم شهرداری‌ها است که یک هفتادم آن باید به مردم قم برسد که می‌شود ۱۰۰ میلیون تومان در روز درحالی که مبلغی که در واقع در اختیار شهرداری قم قرار می‌گیرد بسیار کمتر است.

به گفته رئیس کیمسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر قم، کل عوارض ارزش افزوده سوخت، گمرک و موارد دیگر در تفریغ بودجه ۹۴ حدود ۶۰ میلیارد تومان بوده است.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠٣-١٣٩۵, ١٧:١٧

   

پر مبحث ترین ها