سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

محمدهاشمی: مردم آگاهانه رای دادند/ انتخابات به پایان یافته و دوره همکاری رسیده است

محمد هاشمی معتقد است رای مردم در انتخابات مجلس و خبرگان نتیجه رفتاری است که اصولگرایان طی 8 سال گذشته از خود نشان دادند.محمد هاشمی با اشاره به حضور گسترده مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری گفت: حضور مردم در انتخابات هفتم اسفند خیلی خوب و فوق‌العاده بود، رایی هم که مردم به صندوق ها ریختند از روی شناخت بود و نشان داد که مردم به مرحله ای از بلوغ سیاسی رسیده‌اند که آگاهانه رای می دهند.

وی در ارزیابی پیروزی لیست امید در تهران، اظهار داشت: اصولگرایان در 8 سال گذشته تقریبا همه مراکز قدرت را در اختیار داشتند اما نتوانستند عملکرد مناسبی از خود بروز دهند. متاسفانه بسیاری از مشکلات امروز کشور نتیجه سوء مدیریت در دوره های گذشته است.

مسئول دفتر رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، ادامه داد: از طرف دیگر مجلس در دو سالی که دولت یازدهم روی کار آمده است رویکرد همکاری نداشته و عمدتا در جهت منفی و تخریب دولت گام برداشته است. این موضوع در کنار حمایت بزرگانی چون آیت الله هاشمی و رییس دولت اصلاحات از لیست امید باعث شد که مردم تهران به لیست اصلاح طلبان و اعتدال گرایان رای مناسبی بدهند.

هاشمی تصریح کرد: حتی رایی که مردم در انتخابات خبرگان دادند هم مهم بود که منشاء آن را باید در توهینی که به بیت امام شد جستجو کرد. مردم نسبت به امام و بیت امام فوق العاده حساس هستند و برایشان احترام قائلند، ردصلاحیت سیدحسن آقا احساسات مردم را جریحه دار کرد و نتیجه آن در رایی بود که در انتخابات خبرگان دادند.

این چهره سیاسی با اشاره به اینکه انتخابات به پایان رسیده و دوره همکاری رسیده است، گفت: همه افرادی که به مجلس راه یافتند باید در کنار هم به کمک دولت بیایند.


منبع: خبرآنلاین

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-١٢-١٣٩۴, ١١:١٣

   

پر مبحث ترین ها