سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نخستین واکنش به مصاحبه شجونی/حجت‌الاسلام آشتیانی:او هرچه به دهانش می‌آید می‌گوید

بروز شده : ١-٠٩-١٣٩۴, ٠٩:۵٣    نسخه چاپی    
عضو موسس مجمع روحانیون مبارز اظهارات حجت‌الاسلام شجونی در مورد مخالفت امام(ره) با مجمع روحانیون مبارز را کذب محض خواند و گفت: حضرت امام(ره)همان مبلغی را به مجمع روحانیون پرداخت کرد که به جامعه روحانیت مبارز پرداخت می‌کرد.


حجت‌الاسلام علی اکبر آشتیانی در گفت‌وگو با خبرآنلاین در واکنش به اظهارات شجونی مبنی براینکه امام خمینی (ره) با تاسیس مجمع روحانیون مبارز موافق نبود و به اصرار حاج احمد آقا با این مسئله موافقت کرد، گفت: حضرت امام (ره) در متن نامه ‌ای که در این ارتباط نوشتند تاکید کردند که انشعاب برای اظهارنظر و ایجاد تشكیلات جدید به معنای اختلاف نیست.

عضو موسس مجمع روحانیون مبارز ادامه داد: آقای ری شهری آن زمان برای امام (ره) دلایل مختلفی برای مخالفت با این انشعاب بیان کرد اما حضرت امام می‌گفتند که این انشعاب برای کشور ضروری است.

نماینده حضرت امام (ره) در ژاندامری با ابراز تاسف از تحریف،‌ اظهار کرد: اینگونه اظهار‌نظرها و روایت ناصحیح از امام خمینی اقدامی است که برخی در آستانه انتخابات انجام می‌دهند.

وی در مورد ادعای شجونی مبنی براینکه حضرت امام (ره) سی میلیون به مجمع روحانیون مبارز کمک کرد، گفت:‌ این هم مطلب دروغی است که بیان شده است. ایشان همان مبلغی را به مجمع روحانیون پرداخت کرد که به جامعه روحانیت مبارز پرداخت می‌کرد.

آشتیانی در پاسخ به این پرسش که حضرت امام(ره) چه میزان به مجمع روحانیون مبارز کمک کردند، گفت:‌ این رقم حدود یک میلیون تومان بود.

عضو مجمع روحانیون مبارز با تاکید براینکه گفته‌های آقای شجونی درباره مجمع روحانیون دروغ محض است، ادامه داد:‌آقای شجونی هرجایی می‌رود و هرچه که بر دهانش می‌آید را بر زبان می آورد.

وی در مورد دیگر ادعای شجونی مبنی براینکه سه تن از اعضای مجمع روحانیون مبارز به قم سفر کردند اما آقایان منتظری و مشکینی آنها را به حضور نپذیرفتند، گفت:‌این مطلب هم کذب محض است. آن زمان که آقایان ری شهری و مهدوی کنی برای مخالفت با انشعاب نزد امام (ره) می رفتند ایشان تاکید می‌کردند که کشور به این دو جریان نیاز دارد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠٩-١٣٩۴, ٠٩:۵٣

   

پر مبحث ترین ها