سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وزارت نفت: بدهی زنجانی هنوز واریز نشده است/تا فردا منتظر می مانیم

مدیر امور حقوقی شرکت ملی نفت گفت: بدهی بابک زنجانی هنوز واریز نشده است و ما هنوز منتظر پرداخت بدهی وی هستیم.

علی اکبر ماهرخ زاد درخصوص وعده زنجانی برای پرداخت بدهی خود به وزارت نفت تا امروز(دوشنبه)، اظهار داشت: تا این لحظه هنوز بدهی وی پرداخت نشده است.
مدیر امور حقوقی شرکت ملی نفت خاطرنشان کرد: ما درخواست رسمی به قاضی پرونده ارایه کرده ایم تا نام کشور، بانک وشماره حساب مورد ادعا اعلام شود که البته تاکنون اجرایی نشده است.
ماهرخ زاد ادامه داد: با توجه به اینکه زنجانی در آخرین اظهارات خود اعلام کرده بود که این بدهی در روز دوشنبه یا سه شنبه واریز می شود، بنابراین تا فردا (سه شنبه) نیز منتظر می مانیم تا این وعده تحقق یابد.
وی با بیان اینکه امیدواریم وعده بدهکار نفتی مبنی بر پرداخت بدهی تا روز سه شنبه مانند دفعات گذشته غیرواقعی نباشد، افزود: براساس اظهارات ب.ز باید مبلغ وعده داده شده واریز شود.
مدیر امور حقوقی شرکت ملی نفت، مجموع بدهی وی را 2 میلیارد و 600 میلیون یورو بیان و تاکید کرد که در صورت پرداخت همه این مبلغ، شرکت ملی نفت درباره مطالبات خود ادعایی نخواهند داشت.
از حدود سه سال پیش، تخلف بزرگی در بخش فروش نفت در دوران تحریم آشکار شد که با گذشت زمان به پیچیدگی آن افزوده می شود.
با وجود گذشت حدود سه سال از این ماجرا، هیچ پیشرفتی در حل این پرونده حاصل نشده و هنوز مشخص نیست که پول نفت فروخته شده در کدام کشور و کدام بانک مخفی شده است.
بدهکار بزرگ نفتی، بارها وعده پرداخت بدهی خود را مطرح کرده اما هیچگاه این وعده ها واقعیت نیافته است.
در سه سال گذشته زنجانی و شرکای وی، بارها برای گرفتن زمان، اعلام کرده اند در بانک های داخلی و خارجی مبالغ ارزی کلانی را در اختیار دارند و حاضرند بابت بدهی خود آن مبالغ را در اختیار وزارت نفت قرار دهند.
براین اساس، هر بار نیز با معرفی یک بانک خارجی، وزارت نفت و مسئولان بانک مرکزی خواهان وصول مطالبات شرکت ملی نفت ایران از آن محل شده اند.
در طول سال هایی که این پرونده جریان دارد، بانک هایی در اروپا و آسیا توسط وی و شرکایش برای این منظور معرفی شده اند که پس از بررسی بانک مرکزی، واهی بودن ادعای بابک زنجانی و خالی بودن حساب های معرفی شد، آشکار شده است.

**وعده جدید پرداخت بدهی تا روز دوشنبه
این بدهکار بزرگ نفتی در جدیدترین وعده اعلام کرده بود تا امروز(دوشنبه) یا سه شنبه بخش عمده ای از بدهی خود را پرداخت خواهد کرد.
متهم پرونده نفتی در جلسه روز شنبه مدعی شد یک ضمانتنامه بانکی به مبلغ یک هزار و ٩٦٧ میلیون یورو و به ذینفعی شرکت HK از طرف یک بانک خارجی معتبر آماده شده که طی چند روز آینده صادر می شود.
وی خاطرنشان کرده است: این ضمانتنامه نیازمند امضای چهار نفر است که ٢ نفر امضا کردند اما چون شنبه و یکشنبه در کشورهای خارجی تعطیل است امضاهای باقیمانده در روزهای آینده انجام می شود و فکر می کنم دوشنبه یا سه شنبه به دست دادگاه برسد.

منبع: ایرنا

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠٨-١٣٩۴, ١۶:۴٠

   

پر مبحث ترین ها