سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

استرالیا: مشورت با ایران درباره حمله به داعش در سوریه

بروز شده : ۴-٠۶-١٣٩۴, ٢٣:٣١    نسخه چاپی    
وزیر امور خارجه استرالیا تأکید کرد: اگر دولت استرالیا با درخواست آمریکا مبنی بر گسترش حملات هوایی خود علیه گروه تروریستی داعش به سوریه موافقت کند، استرالیا تمایل دارد با ایران در این‌باره مشورت کند.


به گزارش ایسنا به نقل از سایت خبری سیدنی هرالد، جولی بیشاپ، وزیر امور خارجه استرالیا با اعلام این خبر هم‌چنین تأکید کرد که ایران یک کشور قدرتمند در مقابله با گروه‌های سنی تندرو در منطقه است.

او ادامه داد: من پیش‌تر نیز با رهبری ایران در مورد نقش نظامی استرالیا در عراق مثل آموزش نظامی نیروهای ارتش عراق مشورت کرده‌ام.

بیشاپ تصریح کرد: استرالیا معمولاً گفت‌وگو و مشورت‌هایی را با ایران در مورد زمینه‌های همکاری‌های مشترک دوجانبه و نیز موضوعات منطقه‌یی و بین‌المللی انجام می‌دهد که بر هر دو کشور تأثیر گذارند که یکی از این زمینه‌های همکاری مبارزه علیه داعش در عراق و سوریه است.

اظهارات وزیر امور خارجه استرالیا در مورد مشورت ایران در صورت قبول درخواست آمریکا برای گسترش حملات هوایی استرالیا علیه داعش به سوریه در حالی مطرح شده است که تونی آبوت، نخست‌وزیر استرالیا اخیراً تأکید کرده است که باراک اوباما در یک تماس تلفنی از او خواسته تا حملات هوایی استرالیا علیه داعش به سوریه نیز گسترش یابد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠۶-١٣٩۴, ٢٣:٣١

   

پر مبحث ترین ها