سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دو مرز ایران با ترکیه بسته شد

بروز شده : ۴-٠۶-١٣٩۴, ١۴:٣٢    نسخه چاپی    
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور از بسته شدن دو مرز ایران با ترکیه خبر داد و گفت: معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور اعلام کرد: مرزهای رازی در حوزه شهرستان خوی و سرو در حوزه شهرستان ارومیه سه روز است که به علت نبود امنیت کافی بسته شده است.

 

ذوالفقاری با اشاره به تعرضات اخیر به خودروهای ایرانی در مرز ترکیه و نبود نیروهای ترک، گفت: با توافق طرف ترک تمهیداتی اندیشیده شده که آسیبی به هیچکس وارد نشود.

وی با اشاره به مبادلات کالا در مرز توضیح داد: تبادل کالا در مرز تبرچین و بازرگان انجام می‌شود و توصیه می‌کنیم هرگونه تبادل کالا با هماهنگی مقامات مسئول، روزهنگام و پس از تامین امنیت با حضور ماموران ترک ترانزیت شود و کسانی که سفر شخصی نیز دارند تا اطلاع ثانوی با توجه به شرایط کشور ترکیه سفر زمینی نداشته باشند و سفرهای خود را هوایی انجام دهند.

این مسئول در ادامه افزود: عناصر تکفیری داعش در داخل کشور ما تحرکی نداشته‌اند و البته توان تحرک و تهدید علیه امنیت کشور ما را نیز ندارند و البته اوضاع را بطور دقیق کنترل و رصد می‌کنیم.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور گفت: در نشست و هم اندیشی با اعضای شوراهای تامین استان‌ها که تقریبا یکروز کاری طول می‌کشد، بحث‌هایی در خصوص پیشگیری از جرم داریم و مدیریت موضوعات اجتماعی، سیاسی و بحران و همچنین قوانین و مقررات امنیتی شورای امنیت کشور و مسائل روز در این نشست‌ها مطرح می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: مشکل خاص امنیتی در استان قزوین وجود ندارد و در برخی از جرائم هم کنترل‌های خوبی صورت گرفته و سرقت‌ها کاهش چشمگیری داشته است.

ذوالفقاری اضافه کرد: در مجموع می‌توان گفت اقدامات شورای تامین استان در زمینه کنترل جرم موفق بوده و در بخش موضوعاتی که می‌تواند زمینه ساز ناامنی شود، پیشگیری‌های خوبی شده است.


منبع: ایسنا

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠۶-١٣٩۴, ١۴:٣٢

   

پر مبحث ترین ها