سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

گاردین:‌ رفتن اسد‌ دیگر‌ اولویت‌ آمریکا‌ نیست

بروز شده : ۶-١١-١٣٩٣, ٢٣:٣۴    نسخه چاپی    
"روسیه با همراهی ایران از اسد حمایت کرده است. آمریکا و مخالفان در تبعید سوریه(خارج نشین) با حمایت انگلیس،‌اتحادیه اروپا،‌ترکیه و عربستان سعودی هم بر این تاکید داشته‌اند که صلح تا زمانی که اسد در قدرت است،‌ دست یافتنی نیست".

روزنامه انگلیسی با اشاره به مواضع اخیر مقامات آمریکایی نوشت:‌ آمریکا موضعش در قبال سوریه را تغییر داده و دیگر بر کنار رفتن بشار اسد تاکیدی نمی‌کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، یک روزنامه انگلیسی در گزارشی درباره مواضع اخیر آمریکایی‌ها تاکید کرد که دیگر خلع بشار اسد از قدرت در سوریه اولویت واشنگتن نیست.

روزنامه "گاردین" در گزارشی تحت عنوان "آمریکا موضع خود درباره تغییر رژیم سوریه را تغییر می‌دهد و برداشتن تهدید داعش اولویت اصلی می‌شود"، به بررسی تغییر مواضع اخیر مقامات آمریکایی پرداخت.

در گزارش این روزنامه انگلیسی آمده است:‌"واشنگتن همچنان امیدوار است بشار اسد از قدرت خلع شود اما دیگر بر این موضوع به عنوان پیش شرط صلح در سوریه تاکید نمی‌کند".

در ادامه گزارش می‌خوانیم: "حمایت آمریکا از مذاکرات صلح سوریه به میزبانی دولت روسیه در مسکو(طی هفته جاری) به عنوان مدرک و شاهد بیشتری از این موضوع است که دولت اوباما به آرامی و بی سر و صدا درخواست طولانی مدت خود درباره کناره‌گیری بشار اسد به عنوان هر گونه راه‌حلی را کنار گذاشته است".

گاردین همچنین نوشت: "روسیه با همراهی ایران از اسد حمایت کرده است. آمریکا و مخالفان در تبعید سوریه(خارج نشین) با حمایت انگلیس،‌اتحادیه اروپا،‌ترکیه و عربستان سعودی هم بر این تاکید داشته‌اند که صلح تا زمانی که اسد در قدرت است،‌ دست یافتنی نیست".

این روزنامه با اشاره به اظهارات قبلی مقامات آمریکایی نوشت:‌"جان کری اواخر ماه اکتبر گفته بود که تا زمان باقی بودن بشار اسد در قدرت سوریه، صلحی در کار نخواهد بود اما اکنون وزیر خارجه آمریکا لحن خود را تغییر داده است. او در دیدار با نماینده ویژه سازمان ملل درباره سوریه اشاره‌‎ای درباره تغییر رژیم نکرد".

گاردین می‌نویسد:‌"تاکید کری بر تهدید تروریسم داعش، موضوع مهمی برای فهم تغییر رویکرد کاخ سفید است. شکست داعش به اولویت اصلی و مهم منطقه‌ای دولت اوباما تبدیل شده است البته توافق هسته‌ای در صورتی که واشنگتن و تهران در قبال سوریه بتوانند توافق کنند، شانس بیشتری خواهد داشت".

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-١١-١٣٩٣, ٢٣:٣۴

   

پر مبحث ترین ها