سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کمک دقیقه نودی اوباما به تشکیلات خودگردان فلسطین

بروز شده : ۵-١١-١٣٩۵, ١٢:٢۵    نسخه چاپی    
طبق گزارش‌ها، باراک اوباما در ساعات پایانی ریاست جمهوری خود دستور انتقال محتاطانه بیش از ۲۲۷ میلیون دلار را به حساب‌های خارجی صادر کرده است. از این میزان بیش از ۹۷ درصد به تشکیلات خودگران فلسطین اختصاص یافت.

 

به گزارش ایسنا، خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از یک مقام وزارت خارجه آمریکا و چندین تن از مشاوران اوباما در کنگره گزارش داد، حدود ۲۲۱ میلیون دلار به تشکیلات خودگردان فلسطین اختصاص یافت.

مابقی این بودجه به آژانس‌هایی در سراسر جهان داده شد؛ چهار میلیون دلار به برنامه‌های تغییرات آب و هوایی و تشکیل یک مرکز فناوری آب و هوایی، ۲۵ / ۱ میلیون دلار به صندوق برقراری صلح سازمان ملل و سایر برنامه‌های این سازمان و یک میلیون و پنجاه هزار دلار برای دفتر نماینده ویژه وزارت خارجه در امور افغانستان و پاکستان و دفتر امور جنوب آسیا و آسیای میانه اختصاص یافت.

اعتبارات برای تشکیلات خودگردان در سال مالی ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ با هدف کمک به تلاش‌های بشردوستانه در غزه و کرانه باختری تصویب شد اما نمایندگان جمهوری‌خواه اجازه ندادند این بودجه انتقال یابد.

در گذشته روسای جمهور آمریکا به بودجه‌هایی که توسط کنگره بلوکه می‌شد، احترام می‌گذاشتند. با این حال آنها این اختیار را داشتند که هرگونه توقیف بودجه‌ای را لغو کنند. باراک اوباما، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا هم که حامی تشکیلات خودگردان بود، سال‌ها برای آزادسازی اعتبارات مذکور تلاش کرد.


منبع: ایسنا

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-١١-١٣٩۵, ١٢:٢۵

   

پر مبحث ترین ها