سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مذاکرات آستانه پشت درهای بسته است

بروز شده : ٣-١١-١٣٩۵, ١۴:٢٣    نسخه چاپی    
این مذاکرات در حالی در دستور کار قرار گرفت که عصرشنبه نیز دو هیات نشست اولیه خود را برای هماهنگی در باره اجلاس اصلی برگزار کرده بودند.

 

مذاکرات دو روزه برای حل سیاسی بحران سوریه در آستانه پایتخت قزاقستان پشت درهای بسته و بدون حضور خبرنگاران برگزار خواهد شد.

شبکه روسی ار. ب. کا یکشنبه به نقل از وزارت خارجه قزاقستان میزبان مذاکرات سوری-سوری اعلام کرد که براساس برنامه ریزی انجام شده، فقط هیات های مذاکره کننده در نشست ها حضور دارند.

هیات های جمهوری اسلامی ایران، روسیه، ایران، ترکیه به عنوان سه کشور مبتکر برگزاری نشست آستانه و همچنین استفان دی میستورا نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه در مذاکرات هیات های نمایندگی دولت سوریه و مخالفان که از دوشنبه در هتل ریکسوس آغاز می شود، شرکت دارند.

در مذاکرات آستانه افزون بر هیاتی از وزارت امور خارجه روسیه، چند مقام وزارت دفاع این کشور و براساس گزارش اعلام شده سفیر آمریکا در آستانه نیز شرکت می کنند.

مطابق برنامه اعلام شده، مذاکرات آستانه عصر سه شنبه پایان می یابد، اما احتمال تمدید آن نیز وجود دارد.

هیات های نمایندگی جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه حاضر در مذاکرات آستانه امروز صبح نیز دومین رایزنی خود را در باره نشست اصلی برگزار کردند.

این مذاکرات در حالی در دستور کار قرار گرفت که عصرشنبه نیز دو هیات نشست اولیه خود را برای هماهنگی در باره اجلاس اصلی برگزار کرده بودند.

همچنین عصر یکشنبه هیات های ایرانی، ترکیه ای و روسیه ای نشست مشترکی را برگزار کردند.

حسین جابری انصاری معاون امور عربی و آفریقای وزارت خارجه ریاست هیات جمهوری اسلامی ایران را در این گفت وگوها برعهده دارد.

ایران، روسیه و ترکیه سه کشور مبتکر آتس بس سوریه برقرار شده از 10 دی ماه و همچنین برگزاری مذاکرات آستانه هستند.


 

 

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-١١-١٣٩۵, ١۴:٢٣

   

پر مبحث ترین ها