سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

(طنز) حتما باید داغ بشی تا تخفیف بدی؟

حتی مورد داشتیم فروشنده زیر شکنجه هم حاضر به تخفیف نشده! چی میشه یه بارفروشندگان مثل بچه آدم خودشون بیان و دو دستی تخفیف بدن و از همون اول بگن « آخرش چند میشه؟» تا از دماغ هیچ کسی یه قطره خونم نیاد؟

 

 

محدثه نجف زاده در روزنامه 19 دی نوشت:

 

همزمان با قرار گرفتن در ایام خرید و shoping و رفتن به پیشواز نوروز، در ستون روز گذشته راجب به این صحبت کردیم که مصرف کنندگان و خریداران نه تنها نیازی به حمایت و شرح حقوقشان ندارند، بلکه کلی هم وظیفه برعهده دارند. امروز برای اینکه انصاف را رعایت کنیم و متهم نشیم به نادیده گرفتن حقوق مصرف کننده و خریدار، میخوایم از حقوق اولیه این قشر فعال جامعه صحبت کنیم.

 

1-      از ابتدای تاریخ تا امروز در همه کتب مربوط به قانون و حقوق شهروندی اومده که از اولی ترین حقوق مردم هرسرزمینی وارد شدن با بستنی به مغازه ها به خصوص لباس فروشی ها و مبل فروشی ها است. همانطور که همه درجریان هستیم پدیده نادر آب و هوایی « ال نینو» وقتی وارد آسمان ایران شد طوری که خودش نفهمه چطوری، تغییر ماهیت داد و الان نمیدونه باید زمستون باشه یا اوایل تابستون، لذا اومدیم بعد از یک ساعت گشتن در بازار یه خریدار از گرما به تنگ بیاد و هوس بستنی قیفی دستگاهی که در کسری از ثانیه آب میشه بکنه! آیا نباید به خریدش ادامه بده؟ آیا همه جنس های ارزون باید تموم بشه تا این بنده خدا بستنیش رو بخوره؟ ها؟

 

2-      از حقوق اولیه دیگه هر مصرف کننده ای برداشتن همزمان 12 لباس از روی رگال است. خب چند بار باید بره توی اتاق پرو و دربیاد؟؟؟؟ این مساله در روسری و شال فروشی ها باید بیشتر رعایت بشه. به این شکل که تا مشتری از ضلع سمت چپ یه روسری یا شال خوشش اومد فروشنده باید خودش رو بندازه روی قفسه و اون رو در 3 ثانیه پهن کنه روی پیشخوان. ممکنه هنوز توضیحات فروشنده شروع نشده مشتری به طور همزمان از ضلع سمت راست 7 تا روسری یا شال دیگه هم خوشش بیاد! آیا فروشنده باید با تمارض و غرولند محصول رو به زور بیاره؟ اصلا اومدیم و بنابرعادت بسیاری از عزیزان هموطن بعد از باز شدن 53 روسری یا شال، مشتری از هیچ کدوم خوشش نیومد و بدون هیچ تشکر و سپاسگزاری از مغازه بره بیرون و به فروشنده که زیر اجناس پهن شده روی پیشخوان در حال خفه شدن است کمکی هم نکنه! آیا درسته که فروشنده دلگیر بشه؟ نه اگه درسته بگین دیگه!

 

3-      حق واضح و مبرهن بعدی که به خصوص در کتاب « حکمت» افلاطون و « سیاست» ارسطو هم خیلی روش تاکید شده رفتن در اتاق پرو و راحت بودن در آن است. حتما برای همه شما پیش اومده که بعد از 12 ساعت پیاده روی بدون وقفه در بازار بالاخره از یه جوراب خوشتون اومده باشه و بخواین پرو کنید!‌ و وقتی میرین توی اتاق پرو فضای اتاق رو پر می کنید از خمیازه های ممتد!‌ در این شرایط دیگه کاری ندارید کف اتاق پرو نیزه های سمی کار گذاشتن یا کارتن 20 ساله یا گل مالیدن یا هرچیز دیگه! فقط دلتون میخواد یه استراحتی بکنید و به مدت 45 دقیقه چرت بزنید!‌ خدارو خوش میاد بقیه مشتری ها از بیرون به طور مکرر در بزنن و با صدای knock knock براتون مزاحمت درست کنن و آخرش فروشنده رو بفرستن سراغتون؟ مگه شما دارین چیکار می کنید؟ مگه دارین حق دیگران رو میخورین؟ متاسفانه معلوم نیست کی قراره این برخوردهای نژادپرستانه با برخی خریداران در فروشگاه های ما تموم بشه. تو کشورهای دیگه ( که تک تک ما ایرانی ها زندگی در اون ها رو تجربه کردیم) اصلا اینطور نیست! واقعا که!

 

4-      مورد آخر چانه زدن با فروشنده است!‌ آیا درسته همیشه این خریداران باشن که با زور بحث کردن های 2 ساعته و فحش و نفرین و گاها چماق و کف گرگی و قاشق داغ شده تخفیف بگیرن و انرژی بسوزونن؟ حتی مورد داشتیم فروشنده زیر شکنجه هم حاضر به تخفیف نشده! چی میشه یه بارفروشندگان مثل بچه آدم خودشون بیان و دو دستی تخفیف بدن و از همون اول بگن « آخرش چند میشه؟» تا از دماغ هیچ کسی یه قطره خونم نیاد؟؟؟

 

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-١٢-١٣٩۴, ١١:٣۶

   

پر مبحث ترین ها