سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله العظمي صافی:

شهدای هفتم تیر عاشق دین و حاکمیت اسلام بودند

بروز شده : ۵-٠۴-١٣٩٠, ٠٠:۵۵    نسخه چاپی    

شهدای هفتم تیر افراد مخلص، متعهد و متدینی بودند که هدفی جز اعتلای کلمه اسلام و حاکمیت دین نداشتند.

یکی از مراجع تقلید تاکیدکرد: شهدای هفتم تیر عاشق دین و حاکمیت اسلام بودند.
آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی ظهر شنبه در دیدار با مسئولان ستاد برگزاری یادواره شهدای هفتم تیر استان قم اظهارداشت: انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی یکی از مسایل بسیار مهم در کشور است که سبب شد تا خسارتهای علمی و معنوی زیادی متوجه کشور شود.

وی اضافه کرد: شهدای هفتم تیر افراد مخلص، متعهد و متدینی بودند که هدفی جز اعتلای کلمه اسلام و حاکمیت دین نداشتند.

آیت الله صافی ادامه داد: این‌ها شیفته دین و عاشق حاکمیت اسلام و انسانهای برجسته‌ای بودندو از این جهت خسارت بزرگی به جامعه وارد شد.

این مرجع تقلید با بیان اینکه شهدای هفتم تیر درجات والا و رفیعی دارند اظهارداشت: اگر این افراد شهید نشده بودند آثار و برکات زیادی برای انقلاب داشتند زیرا مردمان پاک و نخبه‌ای بودند و برای انجام تکلیف و مسئولیت شرعی مسئولیت و پست قبول کرده بودند.

استاد حوزه علمیه ادامه داد: اگر این‌ها زنده بودند جامعه در خط مستقیم تری حرکت می‌کرد و شاهد اجرای بیشتر احکام اسلامی بودیم.

وی اظهارداشت: ما باید امروز بیشتر از گذشته احساس مسئولیت کنیم و بدانیم که انقلاب  رایگان به دست نیامده است و ثمره خون چنین افرادی است.

آیت الله صافی تصریح کرد: انقلاب اسلامی ثمره خون انسان‌های صالح، خداپرست و پاک و شیفته امام علی (ع) و نوکر امام زمان (عج) است.

لزوم برگزاری یادواره شهدا

وی با تاکید بر لزوم برپایی یادواره برای شهدا اظهارداشت: باید این گونه یادواره‌ها برگزار شود تا شهدا فراموش نشوند و از ما هم در عوالمی که سیر می‌کنند گله‌مند نباشند که شما برای حفظ حاکمیت اسلام و رعایت حجاب و حدود الهی تلاشی نکرده‌اید.

آیت الله صافی ادامه داد: ما باید در مقابل سئوالات آن‌ها جوابگو باشیم و نمی‌توان در مسایل دینی و مذهبی بی‌تفاوت بود در این صورت پاسخی برای خونهای شهدا نخواهیم داشت.

وی تاکیدکرد: همه باید قدردان خون شهدا باشیم و قدردانی به این است که آرمان‌ها و اهداف آن‌ها را در جامعه دنبال کنیم.
 
 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠۴-١٣٩٠, ٠٠:۵۵

   

پر مبحث ترین ها