سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله صافی گلپایگانی: پیام صلح و دوستی قرآن را باید به مردم جهان رساند

اگر امروز دشمنان با اسلام دشمنی می کنند، به خاطر این است که دین مقدس اسلام با افکار و رفتار ضد انسانی و استعماری آنها مخالف است و می خواهد مسلمانان، آزاد و مستقل باشند.

آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید گفت: با توجه به شرایط حساس امروز جهان اسلام مبلغین باید احساس وظیفه بیشتری کرده و پیام قرآن و اسلام را به دنیا برسانند.
 
به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی آیت الله صافی گلپایگانی، این مرجع تقلید روز یکشنبه در دیدار امامان جماعت مرکز اسلامی هامبورگ و مرکز اسلامی دانمارک افزود: پیام قرآن، پیام صلح و دوستی و رحمت می باشد؛ مردم دنیا باید بدانند اسلام واقعی که عاری از خشونت و ظلم و بیدادگری است، همان اسلام اهل بیت(ع) و اسلام تشیع است.

وی با اشاره به اینکه حوزه علمیه قم می تواند مبلغین آگاه و عالم را برای نشر معارف اسلام به دنیا اعزام کند گفت: در این راستا، وظیفه حوزه بسیار سنگین است و همه باید نسبت به تبلیغ دین مبین اسلام به هر وسیله ای که می توانند، اقدام کنند.

وی ادامه داد: اگر امروز دشمنان با اسلام دشمنی می کنند، به خاطر این است که دین مقدس اسلام با افکار و رفتار ضد انسانی و استعماری آنها مخالف است و می خواهد مسلمانان، آزاد و مستقل باشند.

آیت الله صافی گلپایگانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تاسیس مرکز اسلامی هامبورگ به امر حضرت آیت الله بروجردی اظهار داشت: این استاد بزرگ می فرمود ما وظیفه داریم معارف نورانی و نجات بخش اسلام را به تمام دنیا برسانیم تا آنها با واقعیت اسلام آشنا شوند.

وی گفت: خوشبختانه امروز این مرکز و سایر مراکز مذهبی در اروپا موجب شده است که مردم به آنها اقبال داشته و با این مراکز همکاری کنند.

وی همچنین بیان داشت: اتحاد بین صفوف مسلمین، راه را برای اجرای نقشه های عوامل بیگانه می بندد و خصوصا نباید بین خود شیعیان اختلافی وجود داشته باشد که اختلاف، سبب تضعیف روحیه مردم با ایمان می شود.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-١٢-١٣٩٣, ٠٠:٢١

   

پر مبحث ترین ها