سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله علوی گرگانی: رفتار جوانان در عزاداری‌ها باعث سوء استفاده دشمنان نباشد

وی با بیان اینکه جوانان باید در زمان حضور در مراسم عزاداری بدانند هدف از عزاداری‌ها چیست، افزود: افرادی که هنوز معنای عزاداری را درک نکرده‌اند با نگاه به ظاهر جمعیت عزادار، آنها را به باد تمسخر می‌گیرند زیرا جهل و نادانی انسان را به سوی اشتباه می‌برد.
یکی از مراجع تقلید بیان کرد: جوانان ضمن اینکه در مراسم عزاداری و سینه زنی شرکت می‌کنند، باید رفتاری متناسب و مورد قبول امام حسین(ع) داشته باشند تا دشمنان سوء استفاده نکنند بلکه آن‌ها را نیز به سوی دین حق دعوت کنند.

آیت الله العظمی سید محمد علی علوی گرگانی قبل از ظهر چهارشنبه در جمع تعدادی از اصحاب رسانه بیان کرد: در آستانه ماه محرم به عنوان ماه عزا و سوگواری و ماه مشتمل بر همه نعمت‌ها قرار داریم که در این ماه خداوند بسیاری از بندگان را به برکت خون سیدالشهدا(ع) از عذاب جهنم نجات داده و به بهشت می‌برد.
وی با بیان اینکه جوانان باید در زمان حضور در مراسم عزاداری بدانند هدف از عزاداری‌ها چیست، افزود: افرادی که هنوز معنای عزاداری را درک نکرده‌اند با نگاه به ظاهر جمعیت عزادار، آنها را به باد تمسخر می‌گیرند زیرا جهل و نادانی انسان را به سوی اشتباه می‌برد.

استاد برجسته حوزه بیان کرد: خداوند می‌فرماید هرگاه پیغمبر خدا شما را به چیزی دعوت می‌کند که به زندگی شما حیات می‌دهد آن را اجابت کنید زیرا خدا و پیغمبر(ص) انسان را به غیر از حق دعوت نمی‌کند.
وی ادامه داد: انسان باید همواره در برابر چیزی سر تواضع فرود آورد که جنبه حیاتی در آن باشد.

هدف قیام امام حسین(ع) راهنمایی ملت بود

آیت الله علوی گرگانی بیان کرد: حرکت امام حسین(ع) نیز حرکت به سوی حیات است بنابراین باید آن را اجابت کرد، زیرا امام حسین(ع) در خصوص هدف از قیام خود فرموده‌اند که "اگر بنا باشد با ظالمین بمانیم پس نباشیم بهتر است".

وی در خصوص هدف قیام امام حسین(ع) افزود: هدف اصلی قیام امام حسین(ع) سعادت شیعیان بوده است، امام حسین(ع) قیام کردند تا با قیام خود ملت را راهنمایی کند.
این مفسر قرآن کریم بیان کرد: افرادی که می‌خواهند چراغ هدایت را خاموش کنند ضد سعادت بشر هستند بنابراین مرز حق و باطل در این جهت مشخص می‌شود.

چراغ هدایت خاموش شدنی نیست


به گزارش مهر، وی گفت: این عزاداری‌ها برای این است که به جهانیان بفهمانیم می‌خواستند با شهادت یاران امام حسین(ع)، چراغ هدایت را خاموش کنند اما نمی‌دانستند که این چراغ خاموش شدنی نیست.
آیت الله علوی گرگانی بیان کرد: از زمان شهادت امام حسین(ع) تا امروز، مردم بسیار از برکت قیام این امام بزرگوار به سعادت رسیدند حتی گاهی انقلاب‌هایی در سراسر جهان بوقوع پیوست که نشأت گرفته از انقلاب امام حسین(ع) بود زیرا حرکت سید الشهدا(ع) یک حرکت حیات بخش در طول تاریخ بوده است.

رفتار داعش را هیچ جامعه عقلایی نمی‌پسندد

وی در ادامه سخنان خود ضمن محکوم کردن اقدامات داعش افزود: متاسفانه حرکتی که از گروه داعش رخ داده است را هیچ جامعه عقلایی نمی‌پسندد و حتی واتیکان نیز نمایندگان خود را در کشورهای مختلف برای بررسی این مسئله فراخوانده است.

مرجع تقلید شیعیان عنوان کرد: جوانان باید در عزاداری‌های محرم و صفر مراقبت باشند حرکاتی کنند که مورد قبول امام حسین(ع) است و نباید رفتارهایی داشته باشند که دشمن از آن‌ها سوء استفاده کند.
آیت الله علوی گرگانی عنوان کرد: جوانان ضمن اینکه در مراسم عزاداری و سینه زنی شرکت می‌کنند، حتما حرکات و رفتار‌هایشان به گونه‌ای باشد که دشمنان سوء استفاده نکنند بلکه آن‌ها را نیز به سوی دین حق دعوت کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠٧-١٣٩٣, ١۵:٣۵

   

پر مبحث ترین ها