سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ائتلاف علیه داعش اهداف ضد اسلامی دارد/غرب به دنبال نا امنی منطقه است

وی با اشاره به برخی از سخنانی که پیرامون زمان بر بودن نابودی داعش تا 30 سال بیان کرد: چنانچه برخی از دولت‌های اسلامی کمک تسلیحاتی به داعش نداشته باشند نابودی این گروه به 30 سال نمی‌کشد.
یکی از مراجع تقلید شیعیان، ائتلاف علیه داعش را عملا ضد اسلام و مسلمانان و خطرناک عنوان کرد.

آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی صبح چهارشنبه در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد با تأکید بر اینکه مسلمانان باید مراقب باشند که در دام اختلافات غرب نیفتند، گفت: ائتلاف ضد داعش عملا ائتلافی ضد اسلام و مسلمانان و ضد منطقه است.

وی با بیان اینکه مسئله داعش و تکفیری‌ها قبل از اینکه مشکل مهم برای جهان باشد مشکل مهمی برای جهان اسلام شده و ائتلاف ضد داعش برای اسلام خطرناک هستند و اعضای تشکیل دهنده این ائتلاف به نوعی شریک دزد و رفیق قافله اند.
استاد برجسته حوزه ادامه داد: برخی اعضای این ائتلاف نفت‌هایی را که داعش از چاه‌های نفتی شمال عراق استخراج کرده بودند به قیمت ارزان از آن‌ها خریداری کردند و هنوز برخی دیگر از اعضای ائتلاف به داعش کمک تسلیحاتی می‌کنند.

وی از ترکیه به عنوان یکی از حامیان داعش نام برد و ابراز داشت: این کشور که قبلا به ائتلاف ضد داعش نپیوسته بود و کشوری بود که داعش در آن دفتر داشت و این چه ائتلافی است که کشوری مانند ترکیه که حامی داعش است در آن حضور دارد.
آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه قرضاوی یک آخوند درباری است، بیان کرد: این فرد از دولت‌های عربی تغذیه می‌کند و همین فرد در جایی اعلام کرده بود که داعش نباید از بین برود بلکه باید اصلاحاتی را در کار‌هایشان انجام دهند.

غرب به دنبال نگه داشتن داعش در منطقه است

وی با اشاره به برخی از سخنانی که پیرامون زمان بر بودن نابودی داعش تا 30 سال بیان کرد: چنانچه برخی از دولت‌های اسلامی کمک تسلیحاتی به داعش نداشته باشند نابودی این گروه به 30 سال نمی‌کشد.

این مفسر قرآن کریم ادامه داد: مطرح کردن زمانی 30 ساله برای نابودی داعش به این منظور است که غربی‌ها می‌خواهند این گروه را تا 30 سال نگه دارند.
وی افزود: غربی‌ها می‌خواهند با نگه داشتن داعش خاورمیانه را ناامن کنند تا اسرائیل و غرب در امان باشند.

به گزارش مهر، آیت الله مکارم شیرازی در ادامه با اشاره به خطر تکفیری‌ها عنوان کرد: تکفیری‌ها آبروی اسلام را می‌برند و بلایی برای همه مسلمانان هستند و علمای اسلام باید دست به دست هم بدهند و همه اینگونه بیان کنند که تکفیری‌ها و داعش از ما نیستند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠٧-١٣٩٣, ١۴:١١

   

پر مبحث ترین ها