سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله علوی گرگانی خطاب به مدیر بانک سپه: دریافت دیرکرد ظلم فاحش به مردم است

در هیچ کجای اسلام گفته نشده است که سود در سود بگیرید، زیرا حرام محض می باشد.
آیت الله ˈسید محمدعلی علوی گرگانیˈ از استادان برجسته حوزه علمیه قم با اظهار تاسف از دریافت دیرکرد بانک ها گفت: دریافت سود از مشتری به نام دیرکرد، ظلم فاحش و فلج کننده معیشت مردم است

وی روز دوشنبه در دیدار با مدیرکل شعب بانک سپه استان قم افزود: در کجای اسلام تاخیر دریافت سود از مردم وارد شده است که بانک ها با عناوین شرعی آن را دریافت می کنند.

وی افزود: دریافت سودهای کلان به خاطر تعطیلی ها که اعلام می شود با هیچ منطقی سازگار نیست.

وی با بیان اینکه مسائل مالی یکی از مهم ترین دغدغه های مردم است، تاکید کرد: بانکداری به این نیست که تنها آرم الله را بر سر در بانک ها بزنند، بلکه باید معتقد به آنچه که خدا و پیامبرش (ص) بیان کرده اند ،باشند و بانکداری در نظام جمهوری اسلامی ایران باید طبق دستورات اسلام باشد.

آیت الله علوی گرگانی با اشاره به سخنان امام خمینی (ره) در دخالت غربی ها در اقتصاد اظهار کرد: غربی ها شاید خیلی غلط ها در رابطه با دریافت دیرکرد و سود تاخیر از مردم داشته باشند، اما آیا ما هم باید رویه غربی ها را برویم؛ این اصلا با قوانین شرعی کشور سازگار نیست.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم با بیان اینکه همه مراجع عظام تقلید دریافت دیرکرد بانک ها را حرام می دانند، خاطرنشان کرد: در هیچ کجای اسلام گفته نشده است که سود در سود بگیرید، زیرا حرام محض می باشد.

آیت الله علوی گرگانی خطاب به مسوولان تاکید کرد: حضور در دفاتر مراجع، باید برای الگوگیری و به کارگیری دستورات دینی در امور اجرایی باشد و انتظار مراجع و علما از دست اندرکاران اجرایی تبعیت مواعظ اخلاقی و اوامر دینی و شرعی است.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم اظهار کرد: ارتباط با مرجعیت، برای اصلاح امور اجرایی کارها بسیار مفید و سودبخش است که امیدوار هستیم مسوولان در این دیدارها به آنچه مراجع معظم تقلید بیان می کنند جامع عمل بپوشند.

'غلامرضا اسکندری' مدیرکل شعب بانک سپه استان قم نیز در این دیدار گزارشی از فعالیت های این بانک ارائه داد.

منبع: مرکزخبر حوزه
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠۶-١٣٩٣, ٠٩:٣٨

   

پر مبحث ترین ها