سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله العظمی علوی گرگانی:

گوش به فرمان رهبری باشیم

بروز شده : ۵-٠٢-١٣٩٠, ٠٣:٢٢    نسخه چاپی    
انسان، انسانیت می­خواهد. انسان برنامه می­خواهد. شما باید روحتان را زنده کنید. زنده شدن روح به برکت قرآن کریم، ائمه اطهار(ع) و تبعیت محض از امام زمان (عج) و ولایت به دست می­آید.
حضرت آیت­الله علوی گرگانی با بیان این که انسان بی‌ولایت، مرده است اظهار داشت: همه باید پشت سر رهبری حرکت کنیم و گوش به فرمان ایشان باشیم.
 به گزارش مرکز خبر حوزه، معظم له، امروز در دیدار جمعی از کارکنان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروهای وزارت دفاع با اشاره به این که همه انسان­ها نیازمند راهنما و هادی هستند، گفتند: همه انسان­ها نیازمند راهنما هستند. خداوند متعال انسان­ها را به نحوی به این دنیا فرستاده که همه یک هادی و راهنما نیاز دارند. دنیا همانند بیابان است و انسان در این بیابان نیاز به راه­شناس و راهنما دارد و بدون این راه­شناس، راه را به اشتباه می­رود و گمراه می­شود.

*امام زمان‌(عج) پرچمدار هدایت مردم

ایشان ادامه دادند: خداوند متعال در قرآن کریم فرمودند « ای بندگان من، از راهی که من برای شما تعیین کردم بیایید». خداوند متعال راهنمای مردم را در دنیا پیامبر اکرم(ص) قرار داده و پرچم را به او سپرده است. بعد از پیامبر اعظم(ص) هم پرچم به دست امام علی(ع) سپرده شد و امروز هم پرچم­دار هدایت مردم؛ امام زمان(عج) هستند و این پرچم به دست با کفایت نائب آن حضرت، مقام معظم رهبری سپرده شده است.

حضرت آیت­الله علوی گرگانی بشر را به دودسته تقسیم کردند و خاطرنشان ساختند: دسته اول کسانی هستند که به ندای امام زمان(عج) و رهبر معظم انقلاب لبیک گفته­اند و پشت سر این عزیزان حرکت می­کنند. دسته دوم کسانی هستند که برخلاف دسته اول عمل می­کنند و گروه اول را مورد تمسخر قرار می­دهند. انشاءالله ما از کسانی باشیم که پشت سر امام زمان(عج) و رهبر معظم انقلاب حرکت کنیم.

ایشان افزودند: انسان بی‌ولایت، مرده است؛ بنابراین باید پشت سر ولی فقیه با بصیرت حرکت کرد و گوش به فرمان او بود.

* قرآن؛ زمینه‌ساز سعادت و کمال انسان

معظم له با اشاره به این که قرآن زمینه­ساز سعادت و کمال انسان است، اظهار داشتند: انسان، انسانیت می­خواهد. انسان برنامه می­خواهد. شما باید روحتان را زنده کنید. زنده شدن روح به برکت قرآن کریم، ائمه اطهار(ع) و تبعیت محض از امام زمان (عج) و ولایت به دست می­آید.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠٢-١٣٩٠, ٠٣:٢٢

   

پر مبحث ترین ها