سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

امام جمعه کرمانشاه :

توسعه حوزه‌های علمیه خواهران از ضرورتهای زمان است

بروز شده : ۵-٠٢-١٣٩٠, ٠١:۴۶    نسخه چاپی    
همه دستگاه‌های مربوط باید دست به دست هم بدهند و به حوزه‌های علمیه خدمت کنند چرا که این کار مربوط به نظام و کشور است و جزو ضرورت های نظام است.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه توسعه حوزه‌های علمیه خواهران را از ضرورت‌های زمان و نیازمند تصمیم جدی و قوی دانست.
 آیت الله مصطفی علما در مراسم آغاز به کار مدیریت استانی حوزه‌های علمیه خواهران کرمانشاه در سخنانی تصریح کرد: در حال حاضر باید با تصمیم قوی به منظور توسعه حوزه‌های علمیه خواهران وارد عمل شد.

وی افزود: همان گونه که راه‌اندازی و ایجاد حوزه‌های علمیه برادران لازم و ضروری بوده و از سابق به آن توجه می‌شده است، راه‌اندازی حوزه‌های علمیه خواهران نیز ضروری است.

وجود مدارس علمیه خواهران در تمام شهرهای استان کرمانشاه

امام جمعه کرمانشاه با اشاره به اینکه از سال‌ها قبل برنامه‌ای برای تحصیل دینی بانوان طرح‌ریزی شده است، تصریح کرد: اکنون به استثنای یک شهر در تمام شهرهای استان کرمانشاه مدرسه علمیه خواهران راه اندازی شده است و حتی در شهر کرند غرب که فاقد مدرسه علمیه برادران است، مدرسه علمیه خواهران تاسیس شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه امروز شیعه و سنی توان کلمه اسلام را درک کرده‌اند، خاطر نشان کرد: دشمنان در مقابل مسلمانان به میدان آمده‌اند و برای هر فرقه ای نقشه ای دارند.

در مقابل توسعه مسئله وهابیت، باید حرکت دینی کارشناسی شده ای داشت

آیت‌الله علما همچنین ضمن هشدار نسبت به توسعه مسئله وهابیت در جهان اسلام، اظهار داشت: ما نمی‌توانیم در مقابل این وضعیت بی‌تفاوت بنشینیم و باید در مقابل آن حرکت عمیق و پخته، حرکت دینی کارشناسی شده‌ای داشته باشیم.

خدمت به حوزه های علمیه جزو ضرورت های نظام است

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در سفر پیشین به قم مبنی بر لزوم برنامه‌ریزی برای 20 سال آینده، گفت: همه دستگاه‌های مربوط باید دست به دست هم بدهند و به حوزه‌های علمیه خدمت کنند چرا که این کار مربوط به نظام و کشور است و جزو ضرورت های نظام است.

امام جمعه کرمانشاه در پایان با بیان اینکه باید از موقعیت کنونی برای بهبود وضعیت استان کرمانشاه به نحو احسن استفاده کنیم، اظهار داشت: آثار این فعالیت‌های فرهنگی ماندگار خواهد بود.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠٢-١٣٩٠, ٠١:۴۶

   

پر مبحث ترین ها