سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله العظمي علوی‌گرگانی:

همه باید قدردان نظام اسلامی و نعمت ولایت باشیم

در هر مسؤولیتی که هستید باید به جایگاه نظام اسلامی توجه کنید و رسالت خود را به درستی انجام دهید.
آیت الله علوی گرگانی، بر ضرورت قدرشناسی از نعمت انقلاب اسلامی و ولایت تاکید کرد و جایگاه و موقعیت نظام اسلامی را بسیار برجسته خواند.

به‌ گزارش رسا، آیت الله سید محمدعلی علوی‌گرگانی، از اساتید برجسته حوزه علمیه قم، روز دوشنبه در دیدار شماری از دانشجویان، با اشاره به جایگاه نظام اسلامی، تاکید کرد: ما در این نظام زیر سایه ولایت هستیم و باید قدر این نعمت را بدانیم.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از سایر نظام های جهان ممتاز و متمایز است، خطاب به افراد حاضر در جلسه تاکید کرد: در هر مسؤولیتی که هستید باید به جایگاه نظام اسلامی توجه کنید و رسالت خود را به درستی انجام دهید.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم، بهره گرفتن از مواعظ و بیانات علما و مراجع تقلید را در ارتقای بصیرت و معرفت افزایی مؤثر عنوان و تاکید کرد: باید سعی کنیم وقتی با عالم و مرجعی دیدار می کنیم با جان و دل به فرمایشات و بیانات آنان گوش فرا دهیم و به آن جامه عمل بپوشانیم.

آیت الله علوی گرگانی در بخش دیگری از سخنان خود به بیان نکات اخلاقی برای حاضران پرداخت و عمل به آموزه های دینی، تبعیت از اهل بیت و تقوای الهی را رمز سعادت انسان در دنیا و آخرت دانست.

مدرس برجسته خارج حوزه علمیه قم تاکید کرد: انسان باید همیشه خود را در محضر خداوند تبارک و تعالی ببیند و از انجام محرمات پرهیز کند و واجبات را انجام دهد.

آیت الله علوی گرگانی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم گفت: کوچک ترین عمل انسان نیز ثبت و ضبط می شود و روزی به آن رسیدگی خواهد شد، بنابراین باید مراقب رفتار و اعمال فردی و اجتماعی مان باشیم و در هر امور خدا را مدنظر داشته باشیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-١٢-١٣٨٩, ٢١:١٢

   

پر مبحث ترین ها