سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله علوی گرگانی:

دشمن را با حضور پرشکوه خود پای صندوق‌های رأی ناامید کنید

ر رابطه با مسئله انتخابات بی‌تفاوت نباشید و هرکس که به نظر خود اصلح، دلسوزتر و مناسب تر است برای جامعه ایران انتخاب کنید و دشمن را با حضور پرشکوه خود پای صندوق های رای ناامید کنید.
یکی از مراجع تقلید شیعیان تصریح کرد: در امر انتخابات بی‌تفاوت نباشید و فرد اصلح را انتخاب کنید و دشمن را با حضور پرشکوه خود پای صندوق‌های رأی ناامید کنید و با رای خود آبروی نظام را بالا ببرید.

آیت الله العظمی سید محمدعلی علوی گرگانی طی دیداری با تعدادی از اعضای وزارت دفاع بیان کرد: قرآن مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها در تمامی رشته‌هاست که خداوند در بیانات خود ذکر کرده که هرکس به اندازه فهم و درک خود از مفاهیم الهی آن برداشت می‌کند و چه بسا افرادی چیزی از آن نمی‌فهمند.

وی افزود: قرآن برهمه چیز تاکید می‌کند و از لفظ تر و خشک استفاده می‌کند که این بیانگر زبان ساده قرآن است که امروزه دانشمندان شرق و غرب عالم نیز بر شیوایی و سادگی بیان این کتاب آسمانی معترف هستند.

این مرجع تقلید عنوان کرد: سوره حجرات از جمله سوره‌هایی است که آیاتش دستورالعمل‌های زندگی انسان است و خداوند بر نکاتی چون طعنه نزدن به همدیگر و یا نام نگذاشتن و القاب ندادن به یکدیگر تاکید دارد و مومنین را از این کار نهی می‌کند.

آیت الله علوی گرگانی بیان کرد: قرآن می‌فرماید توجهتان به امور زندگی خودتان باشد و در کار همدیگر سرک نکشید و این نکته حتی در خطبه 176 نهج البلاغه نیز آمده که به امور خود رسیدگی کنید و سعی در اصلاح امور خود داشته باشید نه دخالت در کار دیگران.

وی تاکید کرد: خداوند لقب گذاشتن بر یکدیگر را زشت می‌داند و خیلی بد است که روز قیامت در پیشگاه پیامبران و امامان مومن را به بخاطر اعمال ناشایستش با نام یهوی فراخوانند در حالی که مسلمان است.

استاد برجسته حوزه افزود: اگر بنده‌ای به حرف اسلام گوش دهد جزو مومنین قرار می‌گیرد ولی اگر عده‌ای در جمع و سخنرانی‌های مذهبی و اخلاقی شرکت کند و به تذکرات اسلام بی‌توجهی کند و آیات سوره حجرات را نادیده بگیرد و توبه نکند بنا به گفته قرآن از ظالمین است.

آیت الله علوی گرگانی ادامه داد: هیچ گاه مثل چشم نباشید که تنها دیگران و فقط عیوب دیگران را نبینید و مراقب اعمال خود باشید و بجای تذکر به امور دیگران امور خود را اصلاح کنید.

وی در پایان این دیدار به امر خطیر انتخابات اشاره کرد و گفت: در رابطه با مسئله انتخابات بی‌تفاوت نباشید و هرکس که به نظر خود اصلح، دلسوزتر و مناسب تر است برای جامعه ایران انتخاب کنید و دشمن را با حضور پرشکوه خود پای صندوق های رای ناامید کنید.

این مرجع تقلید عنوان کرد: دشمن بیش از هرکشوری بر ایران تمرکز دارد و هر لحظه در پی نقشه‌ای برای امت اسلامی است و با رای خود آبروی نظام را بخرید چرا که رأی شما رای ملت و کشور است آبروی نظام بالا می‌رود و امید دشمن ناامید می‌شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠٣-١٣٩٢, ٠۶:١٣

   

پر مبحث ترین ها