سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله علوی گرگانی: نتیجه طغیان‌گری ذلت و خواری در همین جهان است

کی از اساتید حوزه علمیه قم گفت: طغیان‌گران و سرکشان در همین جهان به ذلت و خواری گرفتار شده و با وضع فلاکت‌باری به قیامت وارد می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله سید محمد علی علوی گرگانی امروز در دیدار با پرسنل سپاه پاسداران شاغل در مرکز آموزشی معصومیه(س) به آیاتی از سوره مبارکه «یونس» اشاره و ابراز کرد: خداوند در این سوره از بندگان خویش می‌خواهد اگر به خود علاقه‌مند هستند از طغیان و سرکشی بپرهیزند.

طغیان‌گران در همین جهان هم تاوان پس خواهند داد

وی افزود: سرکشی از اموری است که در همین جهان نتیجه آن به انسان می‌رسد هرچند در قیامت نیز به طور کامل عقاب و عذاب آن را خواهد دید.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با بیان اینکه تاکید خداوند بر ترک طغیان و سرکشی و عذاب‌های این گناه در همین جهان نشان‌دهنده زشتی بیش از حد آن است خاطرنشان کرد: گناهان دیگری هستند که عذاب آن‌ها تنها در روز قیام خواهد بود اما سرکشی به دلیل عواقب بدی که دارد در همین جهان نیز گریبان انسان را می‌گیرد.

تاکید بر مطالعه سرگذشت طغیان‌گران تاریخ

وی ادامه داد: مطالعه سرنوشت دیکتاتورهایی چون مبارک و صدام نشان دهنده تاوان طغیان و سرکشی و ظلم به مردم در این جهان مادی است به طوری که آن‌ها با ذلت و خواری در پایان کار عمر خویش رو به‌رو شدند.

آیت‌الله علوی گرگانی بر ضرورت عبرت گرفتن از سرنوشت طغیان گران تاریخ تاکید و ابراز کرد: در کتاب «انتفاضه شعبانیه» گوشه‌ای از جنایات صدام به رشته تحریر درآمده و همگان می‌توانند با مطالعه این کتاب به سرانجام بد این دیکتاتور معاصر بیندیشند.

استاد خارج فقه حوزه علمیه قم افزود: جنایات بشری ناشی از پیروی انسان از هوای نفس بوده و گناهکاران هوای نفس خود را به صورت خدایی بزرگ ستایش می‌کنند و همین عامل موجب بدبختی و فلاکتشان می‌شود.

وی با بیان اینکه سرنوشت نیکوکاران باید در کنار عاقبت کار گناهکاران مورد توجه انسان‌ها قرار گیرد، گفت: اولیای خدا، شهدا، مراجع تقلید و علمای اسلام با کارهای نیکی که در این جهان انجام دادند پس از مرگشان زنده بوده و همگان از آن‌ها به خوبی یاد می‌کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-١٠-١٣٩١, ١۶:۵١

   

پر مبحث ترین ها