سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله مکارم شیرازی: باید راهکاری جهت پیشگیری از آسیب امواج و پارازیت اندیشیده شود

بروز شده : ٣-٠٢-١٣٩۶, ١٠:٢٠    نسخه چاپی    
حضرت آیت الله مکارم شیرازی همچنین بر لزوم مطالعه جامع، کامل و دقیق نسبت به آسیب امواج و پارازیت از سوی وزارت بهداشت و درمان تاکید کردند و گفتند: باید راهکاری جهت پیشگیری برای این مسئله نیز اندیشیده شود.

 

به گزارش جماران، حضرت آیت الله مکارم شیرازی عصر امروز در دیدار با رئیس دانشگاه علوم پزشکی که در مدرسه امام سجاد(ع) برگزار شد، با بیان اینکه مسئله سلامت از نظر شرعی و عقلی در زندگی انسان حرف اول را می زند، اظهار داشتند: انسان تا سلامت نباشد، نمی تواند در هیچ تخصص و علمی نقش آفرینی کند و همه چیز در سایه سلامت است.
ایشان با اشاره به اینکه امام سجاد(ع) در دعای خود از خداوند، نعمت سلامتی را درخواست می کنند، افزودند: هرچه کمک به موضوع سلامت در جامعه شود، کمک به تولید، علم، پیشرفت و جهاد شده است. 
این مرجع تقلید با بیان اینکه تامین سلامت و ایجاد زیرساخت های درمانی فقط از سوی اشخاص و افراد امکان پذیر نیست، تصریح کردند: دولت، ملت و خیرین باید  دست در دست یکدیگر دهند تا تامین سلامت صورت گیرد.
حضرت آیت الله مکارم شیرازی همچنین بر لزوم گسترش فرهنگ پیشگیری در جامعه تاکید کردند و افزودند: پیشگیری ارزان، موثر و مفیدتر از درمان است و نسبت به این مسئله باید تلاش گسترده ای صورت گیرد.
ایشان با اشاره به عواملی که امروز موجب بیماری می شود و در گذشته وجود نداشته است، گفتند: بعضی از پزشکان به بنده می گویند این پارازیت ها و حتی امواج موبایل یکی از عوامل مهم گسترش سرطان است.
معظم له با بیان اینکه باید فکری برای این امواج کرد، افزودند: شخص مطلعی می گفت وقتی افراد در خارج کشور وارد منزل می شوند، موبایل خود را وارد اتاق نمی کنند که از آنها دور باشد اما اینجا موبایل در خواب و بیداری کنار افراد است.
این مرجع تقلید بر لزوم آموزش و آگاهی مردم نسبت به موضوع امواج تاکید کردند و افزودند: این مسئله فرهنگسازی شود که افراد در داخل منزل سلامتی خود و خانواده را حفظ کنند.
حضرت آیت الله مکارم شیرازی همچنین بر لزوم مطالعه جامع، کامل و دقیق نسبت به آسیب امواج از سوی وزارت بهداشت و درمان تاکید کردند و گفتند: باید راهکاری جهت پیشگیری برای این مسئله نیز اندیشیده شود.
ایشان با بیان اینکه هورمون هایی که به حیوانات می دهند، تاثیر زیادی در بیماری ها دارد، گفتند: عدم تحرک مردم در افزایش انواع بیماری ها بسیار موثر است؛ براساس سخن بزرگان سلامتی اول در تحرک، دوم تغذیه و سوم دارو و درمان است.
این مرجع تقلید بر لزوم تقویت ورزش همگانی در کشور تاکید کردند و گفتند: مردم باید روزی سی دقیقه تحرک حسابی داشته باشند و از گسترش بیماری ها جلوگیری کنند؛ امروز مسئله چاقی در کودکان و بزرگسالان زیاد شده و ام الامراض است.
حضرت آیت الله مکارم شیرازی بر لزوم تلاش رسانه ملی و رسانه ها در راستای آگاهی مردم تاکید کردند و افزودند: گسترش آموزش عمومی در مسئله سلامت موجب کاهش بیماری ها و هزینه های درمان می شود.
ایشان همچنین افزایش آلودگی هوا را یکی دیگر از عوامل مهم بیماری ها عنوان کردند و گفتند: نهادهای مختلف باید دست در دست هم دهند و مسئله آلودگی هوا را کاهش دهند؛ گاهی یک وسیله نقلیه دودزا، فضای زیادی از جامعه را آلوده می کند.
این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود، اهتمام دولت یازدهم به موضوع درمان را برجسته تر از سایر اقدامات برشمردند و گفتند: گاهی گفته می شود تورم کاهش، تولید افزایش و رشد اقتصادی تقویت شده، اما مردم این مسائل را لمس نمی کنند در حالی که مردم اهتمام به مسائل درمانی را لمس می کنند و می بینند که هزینه های درمانی کاهش یافته و کار قابل ملاحظه ای در مسائل درمانی انجام شده است.
حضرت آیت الله مکارم شیرازی در پایان بر لزوم استمرار طرح تحول سلامت تاکید کردند و گفتند: خود مردم و خیرین هم باید کمک کنند که ان شاء الله مسئله درمان که به صورت فعلی درآمده، عقب گرد نکند و بلکه پیشرفت داشته باشد.
telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٢-١٣٩۶, ١٠:٢٠

   

پر مبحث ترین ها