سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی:

منطق وهابیون ترور و آدم‌کشی است

وهابیون مخفیانه مثل سارقان و دزدان در جایی کمین می‌کنند و در ماه رمضان و غیررمضان بمب‌گذاری می‌کنند و مردان و زنان و کودکان را قتل عام می‌کنند.
مرجع تقلید شیعیان گفت: وهابیون چون منطق ندارند به سراغ ترور و آدم کشی می‌روند.

 آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی بعدازظهر شنبه در جمع نمازگزاران حرم مطهر حضرت معصومه(س) با بیان اینکه همیشه آدم‌های بی‌منطق به زور تکیه می‌کنند، وهابیون را از جمله این افراد برشمرد و تاکید کرد: وهابیون منطق و دلیل ندارند و حاضر نیستند در یک مجلس مناظره شرکت کنند.

این مرجع تقلید افزود: وهابیون مخفیانه مثل سارقان و دزدان در جایی کمین می‌کنند و در ماه رمضان و غیررمضان بمب‌گذاری می‌کنند و مردان و زنان و کودکان را قتل عام می‌کنند.

وی ادامه داد: این افراد کم خرد حرف حساب سرشان نمی‌شود و منطق ندارند و فقط به زور متوسل می‌شوند.

تهدید حضرت نوح به سنگسار

آیت‌الله مکارم شیرازی در ادامه سلسله بحث‌های زندگانی حضرت نوح اظهار داشت: نوح پیغمبر از سوی دشمنانش تهدید به سنگسار شد و از اینکه یک نفر بر مومنان اضافه شود مایوس شد، ناچار شروع به نفرین کرد و نفرین ایشان هم حساب‌شده و معنادار بود.

وی با بیان اینکه آدم‌های بی‌منطق گاهی به دست خودشان هیزم آتش را آماده می‌کنند، تصریح کرد: انسان‌های جاهل به حضرت نوح گفته بودند که یا نوح این همه تبلیغ نکن، خسته شدی، اگر راست می‌گویی بگو عذاب نازل شود.

این مرجع تقلید اضافه کرد: بر اساس آیه 24 سوره نوح، این پیامبر الهی عرض می‌کند خداوندا کاش خودشان فقط گمراه بودند، عده زیادی را هم گمراه کردند. خدایا اینها قابل هدایت نیستند، آنها را گمراه‌تر کن.

وی گفت: حضرت نوح عرض کرد، خدایا یک نفر از اینها را زنده نگذار. اگر اینها بمانند عده‌ای که ایمان آورده‌اند را گمراه می‌کنند و فرزندان آینده این افراد جز فاجر و کافر نخواهند بود، چون این افراد اصرار داشتند که فرزندانشان گمراه باشند. نفرین نوح مستجاب و دستور به ساختن کشتی داده شد.

نفرین را از زندگی‌اتان حذف کنید

آیت‌الله مکارم شیرازی با مذموم دانستن نفرین گفت: پیغمبران خدا نفرین نمی‌کردند مگر زمانی که کارد به استخوانشان می‌رسید. اینکه میان برخی از خانواده‌ها معمول است که والدین به فرزندان و برادر به برادر نفرین می‌کند کار غلطی است.

وی در توصیه‌ای به مومنان گفت: اگر خیلی ناراحت هستید بگوئید خدایا اینها را هدایت کن. نفرین به شما بر می‌گردد و خطرناک است. نفرین را از زندگی‌اتان حذف کنید.

این مرجع تقلید تاکید کرد: پیغمبر اکرم(ص) در جنگ احد وقتی سر مبارک و دندانشان را شکستند عرض کرد، خدایا اینها را هدایت کن، اینها جاهل و نادان هستند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-٠۵-١٣٩٠, ٠١:١٣

   

پر مبحث ترین ها