سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بحران آب سوژه شد

یک مستند ساز از ساخت مستندی 2 گانه برای فرهنگ سازی در زمینه الگوی مناسب مصرف آب خبر داد.

مهرداد کاظمی درباره وضعیت بحران آب و نقش فرهنگ سازی در این زمینه، اظهار داشت: خشکسالی ایران از دیرباز تا کنون بوده است و تلاش برای بکار گیری ایده ها و اطلاع رسانی و فرهنگ سازی برای رفع مشکل کم آبی یک حرکت جدی است.
وی افزود: در راستای فرهنگ سازی در زمینه معضل بحران کم آبی در ایران و جهان و عواقب وخیم کم آبی که در آینده ای نزدیک موجب مرگ و بیماری انسان ها، نابودی زیست بوم ها و کاهش تنوع زیست محیطی می شود، قطعا باید تدبیری اندیشیده شود.
کاظمی ادامه داد: گروه مستند سازان آزاد با طراحی و تدوین یک مستند علمی 2 گانه 90 دقیقه ای، 200 آیتم کوتاه تصویری 100 ثانیه ای و راه اندازی کمپین «ایران آب ندارد، آب برای زندگی» قصد فرهنگ سازی در این زمینه را دارد.
این مستند ساز اظهار داشت: ما موظف هستیم، هیچ قطره آبی در هیچ گوشه ای از این کشور بیهوده هدر نرود بنابراین باید در چگونگی مصرف آب و در فعالیت های شخصی و روزانه در راستای صرفه جویی از آب پاکیزه مسئولانه و دل سوزانه عمل کنیم.
کاظمی با توجه به اهمیت اطلاع رسانی و آگاهی مردم از بحران آب در ایران گفت: مردم باید بدانند موج تنش بی آبی در ایران سال به سال تشدید می شود و آهسته به سمت ورشکستگی منابع آب در ایران پیش می رویم و این تهدیدی برای همه ساکنین ایران است.
این کارگردان ادامه داد: مردم باید بدانند بحران آب در ایران، جدی تر از تصورات موجود است و در سالهای نزدیک احتمال مهاجرت 50 میلیون نفر از کشور برای گریز از بی آبی خواهد بود و این یعنی خشک شدن تدریجی شهرهای ایران.
وی با اشاره به نقش گسترده مسئولین و مردم در بحث الگوی مصرف آب با توجه به آموزه های دینی و فرهنگ اسلامی، گفت: برای جلوگیری از الگوی پر مصرف آب در ایران، همه دستگاه ها، سازمان ها، نهادهای دولتی و بخش خصوصی باید دست به دست هم دهند تا این اتفاق ناگوار از این بیشتر ادامه پیدا نکند.
منبع: ایرنا

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-١٢-١٣٩۴, ١۴:٣٣

   

پر مبحث ترین ها