سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حاشیه‌های بازدید رهبر انقلاب از نمایشگاه کتاب

پیش از ظهر امروز رهبر معظم انقلاب از نمایگاه بازدید کردند که این بازدید حواشی جالب توجهی داشت که در این گزارش به بخشی از آنها اشاره شده است.

پیش از ظهر امروز رهبر معظم انقلاب از نمایگاه بازدید کردند که این بازدید حواشی جالب توجهی داشت که در این گزارش به بخشی از آنها اشاره شده است.

به گزارش فارس، صبح امروز رهبر فرزانه انقلاب از نمایشگاه کتاب تهران بازدید کرد و تا پیش از ظهر از تعدادی از غرفه‌های ناشران در شبستان مصلی تهران بازدید کردند.

در این بین سراغ تعدادی از ناشرانی که رهبر معظم انقلاب از غرفه‌های آنها بازدید کرده بودند رفتیم و از آنها درباره این بازدید پرس و جو کردیم.

کارهای شهرستان ادب خوب است
رهبر انقلاب در بازدید از غرفه انتشارات «شهرستان ادب» که علی محمد مؤدب، علی داودی و مهدی بوشهری در آن حضور داشتند به آنها فرموده بودند: «مجموعه آثار به حمدالله خوب است»، همچنین وقتی کتاب «از آخر مجلس» میلاد عرفان‌پور را به ایشان نشان داده‌اند رهبری با اسم کوچک خطاب کردند و فرمده بودند: «که این کتاب اشعار میلاد است».

همچنین رهبر انقلاب در بازدید خود از غرفه‌های نشر نی، قطره، چشمه، ققنوس نیز بازدید کرده بودند. در نشر ققنوس با امیر حسین‌زادگان مدیر انتشارات صحبت کرده بودند و کتاب‌های «تاریخ جهان»، «ظهور ژاپن مدرن» جنبش‌های فاشیستی» و «نقش برجسته‌های تاریخ ساسانی» از جمله کتبی بود که به گفته مسئول غرفه به رهبری اهدا شده است.

یوسا نویسنده خوبی است
همچنین رهبر انقلاب در بازدید از غرفه نشر ثالث ضمن گپ و گفت با جعفریه مدیر انتشارات ثالث در مورد تاریخچه نشر ثالث صحبت کرده بودند و کتاب‌هایی چون «روضه نوح»، «آمدیم خانه نبودید»، «فرهنگ و هویت» و «ماهی در آب» به ایشان اهدا شده بود.

سینا جعفریه که مدیر تولید انتشارات ثالث است در گفت‌وگو با فارس گفت: «در هنگام تشریف فرمایی رهبر انقلاب سوالی در مورد تاریخچه نشر ما پرسیدند و از کتاب «ماهی در آب» یوسا استقبال کردند و گفتند که یوسا نویسنده خوبی است. کتاب‌هایی چون «روضه نوح»، «آمدیم خانه نبودید»، «فرهنگ و هویت»، «ماهی در آب» و «یزله در غبار» به ایشان اهدا شد.»

چفیه‌ای که به تحویل‌دار کتاب رسید
ابوالفضل یزدی کارمند قسمت تحویل انتشارات سوره مهر که پیش از ظهر امروز در هنگام بازدید رهبر انقلاب از غرفه سوره مهر حضور داشته و از رهبری انقلاب چفیه ایشان را درخواست کرده بود به فارس گفت: «به رهبری گفتم می‌شود یک چفیه از شما داشته باشم؟ که ایشان هم درخواست من را اجابت کردند و چفیه‌شان را به من دادند.»

وی افزود: من فکر نمی‌کردم بتوانم چفیه را بگیرم ولی ایشان چفیه را به من دادند.

سلام بر ابراهیم و راز کانال کمیل در دستان رهبر انقلاب
وحید محمدی مسئول غرفه شهید ابراهیم هادی که در هنگام بازدید رهبر انقلاب در غرفه حضور داشت گفت: وقتی رهبر انقلاب به غرفه ما آمدند و سوال کردند که چه کتاب‌هایی منتشر می‌کنید که من گفتم کتاب‌های حوزه دفاع مقدس را منتشر می‌کنیم و در مورد میزان تیراژ‌هایمان نیز پرسیدند که گفتیم کتاب «سلام بر ابراهیم» به تیراژ 200 هزار نسخه رسیده که ایشان ابراز رضایت کردند.

به گفته مسئول این غرفه کتاب‌های «سلام بر ابراهیم»، «راز کانال کمیل» و «یا زهرا» به رهبر انقلاب اهدا شده است.

تازه‌های نشر صدرا مورد توجه رهبر انقلاب
همچنین رهبر انقلاب از غرفه پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی بازدید کردند و از قفسه‌ کتاب‌های چاپ اول و کتاب‌های تاریخ تمدن بازدید کردند. در بخشی از دیدار صبح امروز رهبر انقلاب، ایشان از غرفه انتشارات صدرا نیز بازدید کردند و کتاب‌های «مجموعه آثار 30»، «جهاد اسلامی و آزادی عقیده» و «یادداشت‌های 13» از این ناشر که در زمره کارهای چاپ اول بود تهیه کردند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠٢-١٣٩۴, ١٩:١٩

   

پر مبحث ترین ها