سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

برکناری روسای متخلف 2 واحد دانشگاه آزاد

بروز شده : ٩-٠٢-١٣٩۴, ١٩:٢۵    نسخه چاپی    
در زمان ریاست ایشان قراردادهای خارج از عرف اداری و قانونی با نهادهایی برای جذب دانشجو منعقد شده بود که عملا مقررات دانشگاه رعایت نشده و صرفه و صلاح دانشگاه نیز مورد رعایت قرار نگرفته بود.

مدیر کل انتصابات دانشگاه آزاد اسلامی از برکناری روسای 2 واحد دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی به دلیل انجام برخی تخلفات اداری خبر داد.

 

احمد دانیالی خاطر نشان کرد: روسای 2 واحد دانشگاهی پس از طی مراحل اداری و بررسی مستندات برکنار شدند.

وی در خصوص دلیل برکناری این دو رئیس واحد، اظهار داشت: در زمان ریاست ایشان قراردادهای خارج از عرف اداری و قانونی با نهادهایی برای جذب دانشجو منعقد شده بود که عملا مقررات دانشگاه رعایت نشده و صرفه و صلاح دانشگاه نیز مورد رعایت قرار نگرفته بود.

وی افزود: این قرارداد در یک دوره توسط رییس واحد منعقد و در دوره رییس واحد بعدی استمرار یافته بود و مسوول بعدی نیز نه تنها این قرار داد را به عنوان تخلف گزارش و آن را فسخ نکرده بلکه آن را ادامه داده بود.

دانیالی با بیان اینکه پرونده این دو رییس واحد در شورای داوری دانشگاه مورد بررسی قرار گرفت، گفت: این شورای 7نفره متشکل از مسوولان دانشگاه آزاد اسلامی است که شامل حقوقدان، کارشناس رسمی دادگستری، یکی از معاونان دانشگاه و مراجع نظارتی است.

وی ادامه داد: بعد از بررسی این دو پرونده در شورای داوری دانشگاه و ارائه مستندات از سوی روسای واحدهای یاد شده نهایتا رای شورا برکناری این دو رییس واحد از سمت خود بود که مورد تایید ریاست محترم دانشگاه قرار گرفته و اجرا شد.

مدیر کل انتصابات دانشگاه آزاد اسلامی در توضیح فعالیت شورای داوری دانشگاه، خاطر نشان کرد: پرونده های با اهمیت تخلفات اداری و مالی که به ریاست دانشگاه می رسد بدوآً حسب مورد توسط نهادهای نظارتی دانشگاه مورد تحقیق و بررسی جامع قرار گرفته و متعاقبا در صورت لزوم توسط ریاست دانشگاه به شورای داوری دانشگاه ارجاع داده می شود. همچنین قبل از اینکه موضوع در شورا مورد بررسی قرار گیرد به فرد اطلاع داده می شود که پرونده خود را مطالعه کند و مستندات خود را برای ارائه به شورا آماده کند.

وی با بیان اینکه رویکرد شورا آن است که از یک سو هیچ فردی بدون دلیل موجه برکنار و یا تغییر داده نشود و از سوی دیگر بدون مسامحه با تخلفات برخورد شود، افزود: از زمان تشکیل این شورا 26 پرونده از 10 استان کشور در این شورا مورد بررسی قرار گرفته که از این تعداد بخشی از پرونده ها منجر به برکناری، اقدام قضایی علیه متخلفین و بیش از 70 درصد از موارد تبرئه شده یا با تذکر پرونده ایشان مختومه شده است.

دانیالی خاطر نشان کرد: این تعداد بالای تبرئه پرونده ها به خوبی نشان دهنده این موضوع است که نگاه این شورا منطبق با حفظ شئونات و آبروی افراد و به دور از جانبداری است.

منبع: ایرنا

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠٢-١٣٩۴, ١٩:٢۵

   

پر مبحث ترین ها