سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

گیشه بعد از جشنواره

«شب، بیرون» داستان سه جوان است که در یکی از شب‌های تهران از شمال شهر تا جنوب شهر را می‌چرخند و در این سفر کوتاه شهری اتفاقاتی برای آنها رخ می‌دهد.

با پایان جشنواره فیلم فجر، سینماهای کشور هم با چند فیلم جدید به کار خود ادامه داده‌اند.

«لامپ صد» به کارگردانی سعید آقاخانی از 22 بهمن فروش خود را آغاز کرد.

کارگردان این فیلم که اخیرا جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد را از جشنواره فجر دریافت کرده اولین فیلم جدی خود را به روی پرده برده است.

سعید آقاخانی با انتقاد از اینکه حمایتی از فیلمش نشده است گفته: «لامپ صد» یک اثر اجتماعی است که همیشه گفته می‌شود از چنین آثاری حمایت می‌شود. اما متاسفانه حمایتی وجود ندارد و کار براساس یک بودجه شخصی ساخته شد.

او گفته که به فروش فیلمش امیدوار است.

«لامپ صد» داستان زندگی فردی به نام فرزین است که دچار اعتیاد به مواد مخدر است و خانواده‌اش را در طول داستان درگیر ماجراهایی می‌کند.

محسن چاووشي ترانه‌اي را با نام «بيد بي‌مجنون» در اين فيلم خوانده است. بعد از «سنتوري»، «لامپ 100» دومين فيلمي است که چاووشي در آن می‌خواند.

گفته شده محسن تنابنده و ساره بیات بازی‌های متفاوتی در این فیلم از خود نشان داده‌اند.

آخرین ساخته سعید آقاخانی توانسته در اولین هفته اکران خود 68 میلیون و 616 هزار تومان فروش کند و در صدر جدول تازه های اکران قرار گیرد.

سینما؛ بعد از جشنواره

پس از آن فیلم «تمشک» ساخته سامان سالور در رتبه دوم تازه‌های اکران قرار گرفته است. این فیلم که از 23 بهمن بر روی پرده‌های سینماهاست توانسته فروشی برابر با 24 میلیون و 737 هزار تومان داشته باشد.

«تمشک» داستان زوج ناباور به نام حميد و هما را روایت می‎‌کند كه تصميم گرفته‌اند از راه اجاره‌ رحم بچه‌دار شوند. اين دو برای انتخاب شخص مورد اطمينان به زن جواني به نام رضوان بر مي‌خورند كه مجبور است از همسر بیمارش پرستاری کند.

فیلم «تمشک» در جشنواره سی و دوم در بخش فیلمنامه و بازیگر نقش اول کاندید بود.

نیکی کریمی، مهران احمدی، سمیرا حسن‌پور، شعله مرادی و مهدی پاکدل در این فیلم بازی کرده‌اند و محمود کلاری مدیریت فیلم برداری این اثر را بر عهده داشته است.

سینما؛ بعد از جشنواره

فیلم «شب، بیرون» هم به تازگی نمایش خود را در گروه سینماهای هنر و تجربه آغاز کرده است.

کارگردان این فیلم کاوه سجادی حسینی و تهیه کنندگی آن بر عهده پرویز پرستویی بوده است.

«شب، بیرون» داستان سه جوان است که در یکی از شب‌های تهران از شمال شهر تا جنوب شهر را می‌چرخند و در این سفر کوتاه شهری اتفاقاتی برای آنها رخ می‌دهد.

سهیلا گلستانی، هوتن شکیبا، حسام محمودی، باران کوثری و هومن سیدی در این فیلم بازی کرده‌اند.

سینما؛ بعد از جشنواره

فیلم «ملبورن» هم بعد از 27 روز اکران هنوز صدرنشین جدول فروش‌هاست.ساخته نیما جاویدی در حال حاضر با حضور در 9 سالن 842 میلیون فروش داشته است.

بعد از آن فیلم «مجرد 40 ساله» با 817 میلیون فروش در رتبه دوم قرار گرفته است. این فیلم پس از 49 روز اکران در 25 سالن در حال نمایش است.

فیلم «شانس، عشق، تصادف» ساخته آرش معیریان نیز در سومین رتبه قرار گرفته است. این فیلم داستان یک مدرس موسیقی را نشان می‌دهد که به اتفاق خواهرش تعدادی از بچه‌های بی‌سرپرست را برای اردو به شمال کشور می‌برند، آنها با مینو که به اتفاق پدر و نا مادری‌اش در آنجا زندگی می‌کند آشنا می‌شوند و این باعث بروز حوادث تلخ و شیرین می‌شود...

فیلم «شانس، عشق، تصادف» پس از 28 روز اکران توانسته 447 میلیون فروش کند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-١١-١٣٩٣, ١٠:۴۶

   

پر مبحث ترین ها