سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مرجع ابطال مجوز دانشگاه ایرانیان، شورای گسترش آموزش عالی است

وی اظهارداشت: شورای گسترش آموزش عالی مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی است و جایگاه قانونی دارد و از نظر ما، مجوزهای دانشگاه ها باید توسط شورای گسترش بررسی و اعلام شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: مرجع و مسوول تصمیم گیری در مورد دانشگاه ایرانیان شورای گسترش آموزش عالی است.
 
  منصور کبکانیان در حاشیه جلسه ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور در شورای عالی انقلاب فرهنگی و در جمع خبرنگاران افزود: شورای عالی انقلاب فرهنگی اشکالات مربوط به دانشگاه ایرانیان را اعلام کرده و قرار شده است در این زمینه شورای گسترش آموزش عالی تصمیم گیری کند.

وی اظهارداشت: شورای گسترش آموزش عالی مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی است و جایگاه قانونی دارد و از نظر ما، مجوزهای دانشگاه ها باید توسط شورای گسترش بررسی و اعلام شود.

کبکائیان اضافه کرد: البته شورای عالی انقلاب فرهنگی برای برخی دانشگاه های خاص با اساسنامه خاص تصمیم گیری می کند.

وی گفت: از نظر ما تصمیم شورای گسترش همان تصمیم شورای عالی انقلاب فرهنگی است و اگر بنا بر لغو مجوز دانشگاه ایرانیان باشد این کار باید توسط شورای گسترش صورت پذیرد.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص آخرین وضعیت انتخاب رییس دانشگاه تهران گفت: مشکل اصلی در تاخیر انتخاب رییس دانشگاه تهران تغییرات زیاد در آیین نامه ها موجود است.

کبکانیان رای گیری برای انتخاب روسای دانشگاه ها در شورای عالی انقلاب فرهنگی را به صورت الکترونیکی ذکر کرد و اظهارداشت: اعضای شورا معتقدند قبل از رای گیری برای روسای دانشگاه ها توافقی میان وزارت علوم و این شورا صورت پذیرد.

کبکائیان گفت: در انتخاب برخی از روسای دانشگاه ها تغییرات زیادی در آیین نامه های موجود انجام شده است که شورای عالی انقلاب فرهنگی با این تغییرات مخالف است.

به گزارش ایرنا، وی با اشاره به تعطیلات هفته گذشته ، از آخرین وضعیت معرفی گزینه ریاست دانشگاه تهران اظهار بی اطلاعی کرد و گفت امیدوارم موضوع روسای دانشگاه ها به خصوص دانشگاه تهران در جلسه هفته آینده شورا از رکود خارج شود.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-١٠-١٣٩٣, ٢٢:۵۵

   

پر مبحث ترین ها