سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اتفاقی عجیب برای اسکار

بروز شده : ١-٠٩-١٣٩٣, ٢٣:٠۴    نسخه چاپی    
قیمت پایه برای این مجسمه طلایی 800 هزار دلار تعیین شده بود و پیش‌بینی می‌شد با قیمتی بیش از یک میلیون دلار به فروش برسد.
مجسمه اسکار متعلق به «جیمز کاگنی» بازیگر عصر طلایی هالیوود در یک حراجی حتی یک پیشنهاد هم برای خرید دریافت نکرد.

به گزارش ایسنا، مجسمه اسکاری که در سال 1924 به «جیمز کاگنی» بازیگر سرشناس سینمای کلاسیک هالیوود برای ایفای نقش در فیلم «یانکی دودل دندی» اعطا شد، در حراجی لس آنجلس به فروش گذاشته شد اما در اتفاقی نادر حتی یک پیشنهاد خرید هم دریافت نکرد.

قیمت پایه برای این مجسمه طلایی 800 هزار دلار تعیین شده بود و پیش‌بینی می‌شد با قیمتی بیش از یک میلیون دلار به فروش برسد.

«جیمر کاگنی» متولد 17 ژ.ون 1899 در طول دوران فعالیت هنری خود در بیش از ۸۰ فیلم در بین سال‌های ۱۹۲۰ تا ۱۹۷۶ ایفای نقش کرد و سینمای گنگستری آمریکا و محصولات کمپانی"برادران وارنر" درخشان ترین دهه فعالیتش یعنی دهه ۳۰ را مدیون اوست. کاگنی یکی از اولین بازیگران نسل اول سینمای ناطق بود.

موسسه فیلم آمریکا در سال ۱۹۹۹ او را در رده هشتم برترین هنرپیشگان مرد تاریخ سینما قرار داد.

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار از سال 1950 قانونی تصویب کرد که براساس آن برگزیدگان اسکار و وارثان آنها اجازه فروش مجسمه‌های طلایی اسکار را ندارند و تنها می‌توانند به ازای دریافت تنها یک دلار آنها را به آکادمی تحویل دهند، اما چون این مجسمه مربوط به سال 1924 بود شامل این قانون نمی‌شد.

آکادمی اسکار پیش از این از فروش چند جایزه اسکار ممانعت به عمل آورده بود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠٩-١٣٩٣, ٢٣:٠۴

   

پر مبحث ترین ها