سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بی‌توجهی دولت‌ها در ارائه لایحه برای احیای امر به معروف، موتور عده‌ای را روشن کرد

همین بی‌توجهی دولتها باعث شاهد هر از گاهی شاهد آن باشیم یک عده تحت عنوان احساس مسئولیت یا تکلیف، موتورهایشان را روشن کنند، در خیابانها راه بیفتند و به جای امر به معروف و احیای یک فریضه دینی، گاه موجب شوند حس بدینی در مردم ایجاد شود.
عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با اشاره به اینکه هیچ دولتی لایحه قوی برای اجرای امر به معروف و نهی از منکر ارائه نکرد، این روند را موجب روشن شدن موتور عده‌ای دانست که گاه موجب می‌شد حس بدینی در مردم ایجاد شود.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت‌وگو با خانه ملت درخصوص طرح حمایت از آمرین به معروف و ناهین از منکر گفت: امر به معروف و نهی از منکر موضوع مطرح در اصل هشتم قانون اساسی است ولی در 36 سال گذشته دولتها آن را جدی نگرفتند و هیچ دولتی لایحه قوی برای اجرای این اصل از قانون اساسی ارائه نکرد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: همین بی‌توجهی دولتها باعث شاهد هر از گاهی شاهد آن باشیم یک عده تحت عنوان احساس مسئولیت یا تکلیف، موتورهایشان را روشن کنند، در خیابانها راه بیفتند و به جای امر به معروف و احیای یک فریضه دینی، گاه موجب شوند حس بدینی در مردم ایجاد شود.
جعفرزاده با قبول اینکه در طرح کنونی مجلس اشکالاتی وجود دارد، توضیح داد: مجلس نمی توانست با وجود مشکلات قانونی کشور در این خصوص و بعد از 36 سال با طرح نمایندگان، آن هم در کلیات مخالفت کند.

وی ادامه داد: کلیات باید تایید می شد زیرا یک نقص بزرگ و قانونی در کشور وجود داشت؛ اکنون دولت نیز باید در جهت احیای قوانین این فریضه دینی همراهی کند؛ ضمن آنکه اگر در مواردی اشکالاتی داشته باشد نمایندگان کمک خواهند کرد در یک فضای تعاملی و دوستانه بر طرف شود.
این نماینده مجلس که از موافقان طرح مجلس در زمینه امر به معروف و نهی از منکر است، درباره انتقادات دولت نسبت به ایرادات اجرایی این طرح، گفت: برخی اقدامات خودسرانه انجام می‌دادند که اشکالات شرعی داشت و از آنجا که همه باید تابع قانون باشند، قانونی در این خصوص وجود نداشت لذا مجلس نمی‌توانست منتظر بماند و دولت باید سریعتر لایحه‌ای ارائه می‌کرد.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با تاکید بر اینکه کمک می‌کنیم دغدغه‌های دولت در مورد این طرح کاهش پیدا کند، بیان کرد: زمانی برای بازگشت این طرح به کمیسیون نیست ولی در کمیسیون مشکلات مورد نظر دولت را حل می‌کنیم؛ ضمن آنکه دولت در بررسی ماده به ماده طرح در صحن علنی نیز می‌تواند اعمال نظر کند.
معاون امور مجلس رییس جمهوری طرح حمایت از آمرین به معروف و ناهین از منکر را با اصول متعدد قانون اساسی مغایر دانست و خواستار آن شداین طرح به کمیسیون مربوطه برگردد تا با همکاری دولت و مجلس مشکلات آن برطرف شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠٧-١٣٩٣, ١١:۵۶

   

پر مبحث ترین ها